Учені MIT розробили програму, що дозволяє роботам навчати інших роботів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Вчені Лабораторії штучного інтелекту MIT (CSAIL) навчили роботів ділитися знаннями з іншими собі подібними. З новою системою навчати роботів зможуть не лише інженери-робототехніки. Йдеться про прості, за людськими уявленнями, дії, наприклад, відчинення дверей або переміщення предметів. Особлива заслуга полягає в тому, що з новою програмою роботи навчатимуть інших роботів виконувати ті самі дії.

Демонстрація нової технології

Програма C-LEARN дозволяє і непрограмістам навчати роботів виконанню ряду простих завдань. Спочатку надається інформація про те, як зазвичай виконуються дії з предметом, а потім проводиться демонстрація виконання завдання.

Особливо важливим є те, що ця програма дозволяє навчати роботів таким завданням, які можна буде автоматично перенести на інших роботів з абсолютно іншою системою координації. Така можливість дозволить заощадити час і гроші компаніям, які роблять відразу цілий ряд роботів, що виконують подібні дії.

На відео вище представлена модель Optimus. Цей робот зміг передати інформацію про вивчені дії іншому роботові більшого розміру під назвою Atlas (відео нижче).

Ключовим моментом є поєднання демонстрації із заздалегідь вкладеною інформацією. Завдяки такій технології досягається висока точність виконання продемонстрованого завдання, а результат передається іншим роботам.

Звичайно, програма C-LEARN далека від досконалості. Щоб навчити робота піднімати коробку, знадобиться майже півгодини. Навчання складнішим завданням, наприклад, уникненню зіткнень, поки що не уявляється можливим. Проте, якщо допрацювати технологію, така система виявиться придатною для роботів-навантажувачів або навіть простих роботів-помічників.

Джерела: TechCrunch, MIT News

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: програма mit

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *