Дослідники Salesforce створили новий алгоритм для стислого викладу тексту


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Співробітники компанії Salesforce розробили алгоритм для стислого викладу великих текстів. Навчання ПЗ точно виводити підсумки за наявною інформацією може мати велике значення в таких галузях, як медицина, право і наукові дослідження. Можливо, машинний аналіз текстів, виклад статей і наукових робіт комп’ютером скоро стане звичайною справою.

Принцип роботи алгоритму і його переваги

Каймінг Ксіонг (Caiming Xiong), учений в компанії Salesforce, який займається проектом, стверджує, що отриманий алгоритм, хоч і далекий від досконалості, однак може резюмувати новинні статті або надавати синопсис електронних листів клієнтів. В алгоритмі використовується відразу декілька підходів.

Система вчиться на прикладах кращого викладу фактів і матеріалів (підхід навчання з учителем), але також використовує інші технології при аналізі оригінального тексту і отриманого результату. Поєднання двох підходів дозволяє уникнути наявності в текстах однотипних фраз, що є типовою проблемою подібних алгоритмів.

Такий процес називається навчанням з підкріпленням. Він працює за принципом дресирування тварин, коли за якісне виконання завдання дається якийсь бонус. Цей підхід застосовується для навчання комп’ютерів комплексним завданням, наприклад, проходженню складних комп’ютерних ігор або управлінню роботами. Навчання з підкріпленням також є провідною технологією для створення діалогових інтерфейсів.

Комплексний аналіз мови є однією з найскладніших задач для штучного інтелекту. Розв’язання цієї задачі має величезний комерційний потенціал. Навіть обмежені можливості мовного інтелекту, наприклад, здатність аналізувати усні або письмові запити і відповідати на них з використанням складніших мовних засобів, могли б значно змінити досвід використання персональних комп’ютерів.

Джерело: MIT Technology Review

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *