Організація Ілона Маска OpenAI навчає роботів у віртуальній реальності


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Некомерційна дослідницька організація OpenAI із Сан-Франциско, що займається штучним інтелектом за підтримки Ілона Маска, зробила черговий важливий крок у напрямі розвитку робототехники. Був розроблений новий алгоритм, який дозволяє людині навчати ШІ виконанню завдань через демонстрацію дій у віртуальній реальності. Метод, що ґрунтується на навчанні через повторення дій людини, набув назви “one- shot-imitation learning”.

Суть роботи алгоритму

We’ve created a robotics system, trained entirely in simulation and deployed on a physical robot, which can learn a new task after seeing a human do it in VR once.Details: https://blog.openai.com/robots-that-learn/

Publié par OpenAI sur mardi 16 mai 2017

Після цього алгоритм аналізує інформацію з відеосенсорів і передає її на другу нейронну мережу (імітаційну мережу), яка керує кінцівкою робота. Нейронна мережа намагається визначити намір, з яким виконується дія, й імітує дії людини, які вона б вчинила в подібній ситуації. Складність полягає в тому, що кубики кольорові й розташовуються по-різному. Проте програма вже вміє складати по два кубики, незалежно від первинних налаштувань:

Джош Тобін, один з інженерів OpenAI, пояснює:

Наш робот навчився виконувати завдання, навіть з умовою того, що його дії повинні відрізнятися від первинної демонстрації. Одноразово продемонструвавши виконання завдання, ми можемо повторювати процес, міняючи умови. Щоб навчити робота будувати з кубиків іншу фігуру, достатньо лише раз продемонструвати дії.

Чи є майбутнє у подібних алгоритмів?

У перспективі штучний інтелект буде здатний переймати моделі поведінки набагато швидше, а потім використовувати набуті навички, адаптуючись до непередбачуваних змін середовища. Тобін підкреслив:

Немовлята народжуються зі здатністю імітувати дії інших людей. Імітація – один з інструментів, що дозволяють людині швидко вчитися новим навичкам. І ми прагнемо до того, щоб наші роботи могли робити те саме.

Джерело: The Verge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *