Facebook запустила платформу ParlAI для навчання чат-ботів людської мови


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Якщо Ви стежите за діями Facebook, то, напевно, знаєте, що ШІ і чат-боти – це дві головні ініціативи компанії. А нещодавно дослідницький підрозділ Facebook (FAIR) розповів про те, що ці два напрями вони об’єднують в один, щоб створити те, чого так бракує на сьогодні світу ботів.

Вони збираються зробити не просто чат-бота або бота, який виконує для Вас певні доручення (замовлення квитків, увімкнення музики, відправка повідомлень), а повноцінного цифрового друга, з яким можна поговорити про вічне, дізнатися новини кіно і попросити внести в розклад зустріч з шефом.

Що вдалося створити Facebook?

Тренувальний майданчик, розроблений Facebook, називається ParlAI (гра слів від французьких розробників лабораторії, parler – “говорити”).

Для здійснення цього задуму необхідно, щоб бот мав доступ до великого об’єму зовнішніх даних, великий об’єм внутрішньої пам’яті, а також постійна практика. Facebook не впорається з цим завданням самостійно, тому він відкрив доступ до величезного масиву даних для навчання і тестування ШІ. До цього набору відносяться, наприклад, бази діалогових даних для досліджень типу SQuAD, SimpleQuestions і WikiMovies.

Крім цього, надана можливість безшовної інтеграції з платформою Amazon Mechanical Turk. Вона дозволяє за невелику оплату наймати людей для тестування чат-ботів. Зібрані дані формуватимуть нові бази даних.

І як почати користуватися ParlAI?

Отже, все необхідне знаходиться у відкритому доступі, і людина, яка воліє зробити вклад у майбутнє і знає Python, може сміливо користуватися напрацюваннями Facebook. Проте варто уточнити, що цей інструмент не для всіх. Він більшою мірою орієнтований на тренування і вдосконалення вже наявних ШІ, а не на розробку чат-ботів для сайтів. Головна ідея – створення особистого помічника, який би став провідником у потоці нескінченної інформації світу Інтернету і допомагав фільтрувати потрібне.

Десь я вже таке бачив!

Звичайно, ParlAI нагадує вже наявні платформи, наприклад, OpenAI Gym або DeepMind Lab, але вона передусім спрямована на вдосконалення діалогу, а не на “закріплення вивченого”.

Джерело: Engadget

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *