ШІ AlphaGo переміг світового чемпіона по грі в Го, а в Китаї продовжують “банити” Google


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

З 23 по 27 травня в Китаї проходить саміт на тему “Майбутнє гри Го”. Родзинка заходу – серія ігор між світовим чемпіоном Ке Цзе і AlphaGo, штучним інтелектом від Google. 24 травня AlphaGo здобув перемогу у другій з трьох зустрічей, що позначило нову віху в розвитку технологій ШІ й машинного навчання. Проте, в Китаї трансляцію матчу відмінили, новина вивітлювалася лише в декількох місцевих ЗМІ.

Що таке Го, AlphaGo, і що взагалі тут відбувається?

Го – давня китайська логічна гра-стратегія, входить до числа п’яти базових дисциплін Всесвітніх інтелектуальних ігор.

AlphaGo – ШІ від Google, частина проекту DeepMind.

Що відбувається – штучний інтелект від Google переміг кращого у світі гравця в Го. На попередній зустрічі AlphaGo практично з початку гри знаходився у виграшній ситуації; цього разу Ке Цзе здалося, що в середині матчу ШІ обрав хибну стратегію, але враження не справдилося: чемпіон знову програв.

Крім того, 26 травня проти ШІ зіграла команда з п’яти кращих гравців у Го, але результат залишився тим самим – AlphaGo переміг.

Чому в Китаї це не показали?

Китай, судячи з усього, продовжує політику заборони Google на території країни (деякі сервіси компанії недоступні в КНР). Логічно припустити, що компанія хоче розширювати свій вплив і, можливо, розраховувала отримати додатковий розголос завдяки висвітленню в ЗМІ подій, пов’язаних з демонстрацією інтелекту AlphaGo, але в результаті трансляції матчів були скасовані, а згадки Google в новинах про гру заборонені владою. Компанія все ще стикається з певними складнощами в контексті просування своїх послуг на території КНР.

Джерела: TechCrunch, Wired

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *