Після перемоги над найсильнішим гравцем в Го AlphaGo йде на спочинок


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Програму штучного інтелекту AlphaGo від Google, розроблену для участі в найскладнішій стратегічній грі у світі, більше не використовуватимуть у матчах змагань після того, як вона перемогла найсильнішого гравця у світі.

Останнім, хто поступився програмі, став провідний гравець у Го, Ке Цзе. Він програв у серії ігор, проведених в Китаї минулого тижня, з рахунком 3:0.

Протягом тижня також проходили матчі, в яких програма ШІ, розроблена в Лондоні компанією DeepMind і в 2014 році придбана Google за $500 млн, здобула перемогу над командою з п’яти топ-гравців. Уперше всі заговорили про AlphaGo торік, коли вона обіграла колишнього чемпіона світу по грі в Го Лі  Седоля. Останні проведені в Китаї матчі проти 19-річного Цзе та інших найсильніших професійних гравців вивели стан справ на новий рівень.

За словами генерального директора DeepMind Деміса Хассабіса, суперники повержені, й AlphaGo зробила свій останній хід.

Серія захоплюючих ігор, зіграних попереднього тижня з кращими гравцями світу в країні, де зародилася гра Го, стала кульмінаційним моментом для AlphaGo як для програми-суперника. Тому саміт “Майбутнє Го” стане останнім турніром, де використовуватиметься AlphaGo.

Тепер команда дослідників, які займаються AlphaGo, спрямує свої сили на інші грандіозні виклики: розробку передових загальних алгоритмів, які одного разу допоможуть ученим розв’язати нові складні задачі, наприклад, знайти нові ліки, значно скоротити споживання енергії або винайти революційно новий матеріал.

Чому саме Го?

Го цінують за те, що це найскладніша стратегічна гра на планеті, тому вона стала ідеальним майданчиком як для розвитку технології ШІ, так і для змагання людей і машин. У той час, як таке застосування викликає інтерес серед користувачів, гра – це лише один з етапів розвитку ШІ на шляху до більших цілей, заради яких DeepMind вирішили рухатися далі.

Хоча AlphaGo виходить з гри, це ще не все. DeepMind планує опублікувати фінальний огляд того, чому навчилася програма з часу матчів з Лі Седолем торік. У рамках програми також розробляється навчальний інструмент, який дозволить новачкам вивчити ази цієї неймовірно важкої гри, а досвідченішим гравцям – вивчити нові нестандартні ходи, які можна зробити в Го. Навіть кращі гравці, в тому числі Ке Цзе, вчили нові ходи за допомогою AlphaGo і взяли декілька з них на озброєння.

Джерело: TechCrunch

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *