Google і MIT працюють над ШІ, здатним чути і бачити водночас


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Массачусетський технологічний інститут (MIT) і Google займаються розробкою алгоритмів, які дадуть ШІ можливість сприймати візуальну, текстову і аудіо-інформацію для спілкування з людьми та підвищення ефективності взаємодії з довкіллям.

Google зосередилася на розпізнаванні мови і перекладі

Нещодавно компанія представила багатозадачну нейронну мережу MultiModel. Дослідники з Google заявляють:

Глибоке навчання дає відмінні результати у багатьох галузях, від розпізнавання мови, і класифікації зображень до перекладу. Ми представляємо єдину модель для розв’язання задач різного типу.

Вони також зазначають, що нові алгоритми потенційно можуть спростити взаємне навчання між різними ШІ, що зменшить участь людини в цьому процесі.

Дослідники MIT заглибилися в область машинного зору

Метою досліджень було виявлення здатності алгоритмів ідентифікувати дані й обмінюватися ними за допомогою людських почуттів. Експеримент проводився на рівні “подразник-реакція”. Іншими словами, на “органи чуття” подавався подразник, а система за чітко заданою інструкцією вчилася реагувати на них.

У результаті ШІ навчився розпізнавати різні форми вхідної інформації та відповідно  на них реагувати. Використовувалися звуки і зображення машин, людей і тварин, а ШІ описував їх зовнішній вигляд і виконувані дії.

Коли людина дивиться на фото своїх близьких і посміхається, здається, що нічого складного не відбувається, проте у цей момент одночасно відбувається велика кількість процесів. Машина ж на сьогодні може відреагувати тільки на один з подразників: наприклад, або розпізнати зображення, або “почути” звук. Сподіватимемося, що дослідники з Google і MIT зроблять крок вперед у цій галузі.

Джерело: The Stack

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *