NASA використовує технології ШІ від Intel для складання місячних мап


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Щоб дані, які NASA збирає під час експедицій і між ними, стали корисними, їх необхідно обробити. Для цього була залучена компанія Intel і стартап Nervana, що входить до її складу і займається машинним навчанням. Отримані дані використовуватимуться у тому числі для пошуку місця посадки на Місяці.

 

Система Nervana обробила близько 200 терабайт 3D-зображень, зібраних супутниками. Використовуючи отримані дані, дослідники побудували карти полюсів, що є складною задачею через велику кількість тіней в кратерах.

Чому NASA залучає Intel?

Навін Рао, генеральний менеджер Intel з продуктів зі штучним інтелектом, прокоментував співпрацю:

NASA збирає інформацію набагато швидше, ніж устигає її обробити. Дослідники не завжди мають доступ до новітніх засобів аналізу інформації. Як учений я вірю, що нам необхідно забезпечити цей доступ.

Рао заявив, що обробка тривала два з половиною тижні. За хвилину Nervana може обробляти дані, на які фахівець витрачає 2-3 години. Точність системи становить 98,4 %.

Як NASA використовуватиме отримані дані?

Дані дозволять не лише краще знаходити місце посадки з доступом до сонячних променів, але також запустити нове покоління самокерованих  місяцеходів, для роботи яких потрібні якісні мапи місцевості.

Ця співпраця є частиною восьмитижневої програми Frontier Development Lab, яку NASA проводить для вивчення різних наукових способів використання машинного навчання: від отримання ресурсів з космічних станцій і до забезпечення орбітальної оборони.

Джерело: TechCrunch

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *