MIT представив систему ComText, що покращує розуміння команд роботами


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Незважаючи на всі досягнення в галузі машинного навчання і штучного інтелекту, можливості роботів залишаються дуже обмеженими. Вони добре виконують запрограмовані послідовності дій, проте все ще не здатні розуміти всі нюанси людської мови. Наприклад, контекст сказаного.

Співробітники лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту (MIT CSAIL) представили систему ComText (від англ. commands in context – контекстуальні команди), яка схожа на розумного помічника Amazon Alexa. Їх загальною рисою є здатність виконувати широкий спектр команд, що потребують контекстуального знання про об’єкт і оточення.

Як працює ComText?

Людська пам’ять про факти буває двох типів. Семантична пам’ять, що ґрунтується на фактах (небо – блакитне), епізодична пам’ять – на особистих відчуттях і досвіді. Для навчання роботів зазвичай застосовують семантичний підхід, при якому є велика прогалина в знаннях про події або факти, які можуть бути пов’язані з майбутніми запитами. ComText може “імітувати” епізодичну пам’ять про розмір, форму, позицію, тип об’єкта і навіть його власника, записуючи отримані факти у базу знань. Використовуючи її, система може узагальнювати запити, знаходити в контексті сенс і відповідати на команди.

Наприклад, роботові повідомили, що одна коробка на столі наповнена крекерами, інша – цукром. Потім дали команду – “принеси мені перекусити”. Робот розуміє, що цукром перекусити не можна, і тому він принесе коробку з крекерами.

Професор комп’ютерних наук Вашингтонського університету Люк Цетльмоер так прокоментував цю розробку:

Створення подібної системи – наступний крок назустріч створенню робота, що вміє спілкуватися з людьми у звичнішій нам манері.

Нагадаємо, що в травні вчені зазначеної лабораторії навчили роботів навчати один одного без втручання людини.

Джерело: MIT News

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *