ШІ від Facebook вивчає людські емоції за допомогою відео-бесід у Skype


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Роботи стають все більше схожими зовні на живу людину. Проте дотепер є ефект “зловісної долини” (англ. uncanny valley). Згідно з ним робот, що виглядає або діє приблизно як людина, викликає неприязнь і відразу у спостерігачів.

Дослідники лабораторії Facebook AI Research (FAIR) розробили емоційного робота, анімація обличчя якого контролюється алгоритмом штучного інтелекту. Навчання проводилося на даних сотень відео-розмов у Skype. Таким чином, алгоритм навчився наслідувати міміку людей і підбирати реакцію у відповідь на побачену емоцію співрозмовника.

Які результати?

Під час тестів, бот успішно склав “іспит” на людиноподібність. У бесіді з живою людиною алгоритм робота вибирав найбільш відповідну реакцію на сказане співрозмовником. Якщо людина сміялася, бот відкривав свій рот, показуючи свій сміх, або ж просто кивав головою на знак схвалення.

Чого чекати в майбутньому?

Facebook також протестував свою систему публічно. Волонтери повинні були спостерігати анімації облич як людей, так і роботів. Після закінчення тесту всі оцінили бота і людини однаково природними і реалістичними. Проте, оскільки анімація була досить простою, цього недостатньо для створення дійсно реалістичного співрозмовника. Співробітник Тель-Авівського університету Горен Гордон із цього приводу говорить:

Справжні емоції і анімація особи ґрунтуються передусім на думках і почуттях.

Своєю системою Facebook створив лише “усереднену особистість”. За словами Луї-Філіппа Моренсі, вченого з Університету Карнегі-Меллон, у майбутньому боти зможуть вибирати з безлічі особистостей або адаптувати свої власні, щоб відповідати тому, з ким вони розмовляють.

Джерело: New Scientist

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *