Комахи допомогли здешевити вартість впровадження ШІ


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Головною перешкодою для повсюдного використання штучного інтелекту є його вартість. Вартість розробки, виробництва і впровадження подібних технологій, як і раніше, залишається каменем спотикання для виробників. Розв’язати цю проблему допоможуть комахи.

Перші успіхи

Застосування у галузі ШІ шаблонів поведінки комах у реальному світі здешевить вартість технологій. З такою ідеєю виступила команда розробників з Університету Вашингтона на Конкурсі інновацій в галузі робототехники (Silk Road Robotic Innovation Competition), що пройшов у Китаї. Вони продемонстрували свою розробку FlowBot – недорогого автономного робота, який при переміщенні уникає зіткнень з об’єктами подібно до того, як це роблять комахи. Основною метою команди було створення апаратної системи ШІ за набагато нижчою ціною, ніж наявні на ринку аналоги.

Що саме запозичено від комах?

На відміну від людей, які потребують бінокулярного зору для орієнтації, комахи використовують метод оптичного потоку для уникнення зіткненя з перешкодами, стабільного маневрування і навігації в просторі. FlowBot побудований на базі чотириколісного робота Pi Car і використовує одну фронтальну камеру для уникнення зіткнення з наявними перешкодами. Застосований алгоритм оптичного потоку не потребує великих обчислювальних потужностей, а також ідеально підходить для платформи Pi Car, орієнтованої якраз на автономність невеликих систем.

Де вже застосовується подібний досвід?

Для невеликих компаній, які не можуть дозволити собі застосування витратних сенсорів і процесорів, використовуваних у сучасних безпілотних автомобілях, дослідження альтернативних рішень має найважливіше значення,  оскільки веде до широкого впровадження їх продуктів у маси.

Проте і для величезних концернів застосування поведінкових звичок зі світу комах має першочергове значення. Так, компанія Raytheon з виробництва оборонних технологій тестує автономних ботів з розподіленим “мозком”, схожим на мозок восьминога, для поліпшення адаптації машин до навколишнього середовища. Компанія сподівається в майбутньому застосувати ці напрацювання для одночасного контролю декількох дронів.

Навіщо винаходити велосипед?

Використовуючи переваги біологічних рішень, інженери можуть скоротити витрати на дослідження і розробки, узгодити технології з природними процесами. Найпростіші істоти, такі як комахи, можуть підвести до ідеї, що значно покращить швидкість, надійність та енергоефективність штучної системи.

Джерело: VentureBeat

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *