ШІ навчився відтворювати ігри, спостерігаючи за ігровим процесом


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Зазвичай відеоігри і ШІ використовуються разом для навчання останнього навичкам проходження конкретної гри. Саме в такий спосіб комп’ютери навчилися обігравати всіх у настільній грі Go та іграх Atari. Проте група дослідників із Технологічного інституту Джорджії намагається пояснити ШІ, як насправді працюють ігри.

У своїй статті “Game Engine Learning from Video” вчені описали ШІ, який здатний відтворити ігровий движок гри “Super Mario Bros” лише за допомогою спостереження за процесом гри. Система не має жодного доступу до коду гри, вона лише спостерігає за пікселями на моніторі й вчиться. Відтворена версія гри, звичайно, працює зі збоями, але виглядає задовільно.

Ліворуч – оригінальний ігровий процес Mega Man під управлінням людини; праворуч – відтворений ШІ.

Як це працює?

ШІ не вивчає всю інформацію про гру. По-перше, він має візуальний словник, який зберігає графічні об’єкти ігри, що зустрічаються під час навчання. По-друге, він знає про базові характеристики цих об’єктів, такі як положення і швидкість у просторі. Застосовуючи дані інструменти, ШІ розбиває ігровий процес на кадри, маркірує побачене і шукає правила, пояснюючі ці дії. Метью Гуздіал, автор статті, пояснює:

Для кожного кадру у нас є парсер, який проходить і збирає факти про нього: “У якому анімаційному стані знаходиться Маріо або на яких швидкостях рухаються об’єкти?”. Уявіть собі, Маріо знаходиться вище Гумби (коричневий гриб – прим. автора) в одному кадрі, а потім у наступному кадрі Гумба зникає. З цього ШІ доходить висновку, коли Маріо знаходиться вище Гумби і його швидкість негативна, Гумба зникне.

З часом система створює правила, працюючи в грі, записує їх як ряд логічних умовних тверджень і об’єднує, все точніше наближаючись до логіки ігрового движка. Дані правила потім експортуються в мови програмування, що використовуються для відтворення самої гри.

ШІ зможе вивчити світ як людина

Нині система обмежена роботою на 2D-платформах. Визначення подібної інформації в 3D-іграх потребує значно більше часу, а також досконаліших засобів машинного зору. Проте в майбутньому учені сподіваються використати свої розробки в реальному житті. Це допомогло б штучному інтелекту освоювати світ в тому ж ключі, що і людина.

Джерело: The Verge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *