Роботів навчили рухатися природніше


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Швейцарські дослідники навчили роботів рухатися природніше. Використання гнучких та еластичних з’єднань дозволило добитися плавніших і витонченіших рухів. За переміщення відповідає спеціальних алгоритм, який, у тому числі дозволяє роботові краще розуміти власне тіло.

Зроблені перші кроки

Технологія знаходиться на початковому етапі розвитку. Дослідники працюють над роботом COMAN (Compliant Humanoid). У нього немає голови, і уміння віртуозно ходити – єдине завдання. У робота є розуміння свого налаштування і конструкції. COMAN користується цим розумінням при русі по нерівній місцевості, у тому числі сходами, і за перенесення предметів. Також у нього непогано виходить реагувати на сторонні несподівані дії. Наприклад, якщо штовхнути робота вбік, він правильно поставить ногу, щоб не впасти.

Надалі дослідники планують навчити роботів діяти спільно. Це дозволить їм виконувати складніші завдання, такі як перенесення столу на інше місце.

Джерело: Engadget

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Це вже я розумію розвиток електроніки! А то дивишся на роботів, а вони дерев’яні, хоча й телефони вже замінюють комп’ютери, і розумні прилади роблять. Цитата: якщо штовхнути робота вбік, він правильно поставить ногу, щоб не впасти, інша справа. Залишилось зробити протези які повністю замінять частину тіла людям у яких немає їх. Раджу переглянути відео повністю, воно коротке, але наочне. Побажаємо вченим доброго розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *