Microsoft анонсувала мову програмування для квантових комп’ютерів, які ще не створені


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Керівник відділу Microsoft із розробки ПЗ для квантового комп’ютера Кріста Свор зазначила:

Ключовою ідеєю було дати людям можливість відчути, як працювати на квантовому комп’ютері, викликати у них інтерес, адже це допоможе їм швидше прийняти рішення про використання квантового комп’ютера, коли він буде створений.

Саме тому випуск мови програмування, призначеної для нового типу комп’ютерів, і повинен був відбутися раніше появи самого квантового комп’ютера.

Що треба, щоб використати “квантову” мову програмування?

Для написання подібного коду не треба бути експертом у галузі квантової фізики. Нова мова програмування інтегрована в Visual Studio, яка включає всі утиліти, використовувані розробниками для написання коду і його відладки. Свор додала:

Новий підхід до програмування істотно не відрізнятиметься від того, що використовується сьогодні.

Система з новою мовою програмування стане доступна в превью-версії наприкінці 2017 року і включатиме всі необхідні бібліотеки і керівництва користувача для полегшення розуміння засад квантового комп’ютера. Розробники зможуть викликати “квантові” алгоритми або записувати послідовності інструкцій, надалі використовуваних для роботи програм на квантових комп’ютерах. Усі зацікавлені можуть взяти участь у тестуванні нової мови.

Пропонована система розроблена так, щоб користувачі могли моделювати проблеми, які вимагають до 30 логічних кубитов потужності на своїх персональних комп’ютерах, а при використанні хмарних сервісів Azure – понад 40 кубітів.

Чи є аналоги на ринку?

Варто додати, що Microsoft не єдина компанія-розробник квантового комп’ютера, що запропонував розробникам спробувати новий підхід. Так, головний її суперник, компанія IBM, підключила декілька прототипів квантових чіпів до мережі Інтернет і надала у вільний доступ для проведення експериментів набір розробника, який ґрунтується на мові Python.

Група американських учених розробила високорівневу мову програмування Quipper, що ґрунтується на Haskell і більше відповідає реалізації квантових алгоритмів, ніж QCL (ґрунтується на C). За його допомогою є можливою реалізація 45 алгоритмів, запропонованих спеціально для квантових комп’ютерів.

Іншим відомим прикладом служить Quantum Computing Playground – браузерний WebGL-експеримент для Chrome, що використовує квантовий комп’ютер із графічним прискорювачем, простим інтерфейсом IDE і власною скрпиптовою мовою з функціями відладки і тривимірної квантової візуалізації. Quantum Computing Playground може ефективно імітувати квантові регістри до 22 кубітів обчислювальної потужності.

Коли з’явиться домашній квантовий комп’ютер?

На жаль, до появи першого комерційного квантового комп’ютера ще дуже далеко, оскільки нині вони вимагають майже абсолютних нульових температур, щоб залишатися в стабільному стані. Подібне можуть забезпечити тільки великі лабораторії компаній-розробників.

Джерело: блог Microsoft

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *