Intel представила самонавчальний процесор Loihi


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Компанія Intel представила новий вид самонавчального процесора з назвою Loihi. Проект розроблявся протягом десятиріччя спільно з професором Калтеха Карвером Меадом. Процесор є комбінацією розробок у галузі створення чіпів, фізики та біології.

Що запозичене від мозку?

Loihi спирається на нейроморфні закони мозку. Нейронна мережа мозку ретранслює інформацію за допомогою імпульсів, створюючи сильні синаптичні взаємозв’язки і зберігаючи їх локально, в місцях сплеску активності нейронів.

Чіп має 130 тис. змодельованих нейронів з 130 млн синаптичних зв’язків. Моделюючи поведінку головного мозку людини, чіп теоретично може прискорити алгоритми машинного навчання, при цьому споживаючи в тисячу разів меншу кількість енергії.

Цікаво, що навчання може бути проведене тільки на чіпі, не зачіпаючи об’ємні вхідні дані. Нейроморфні закони мозку допомагають комп’ютерам самоорганізовуватися і приймати рішення на основі моделей та асоціацій. Щоразу при запуску алгоритмів навчання процесор запам’ятовує деякі властивості нейронних мереж, у такий спосіб і відбувається його самонавчання.

Особливості чіпа Loihi

  • Повністю асинхронна нейроморфна сітка, що підтримує широкий спектр нейронних мережевих топологій для кожного нейрона, пов’язаного з тисячами інших нейронів;
  • кожне нейроморфне ядро включає механізм навчання, який можна запрограмувати для адаптації параметрів мережі під час навчання різними парадигмами ШІ;
  • 14 нанометровий техпроцес;
  • 130 тис. нейронів і 130 млн синапсів;
  • розробка і тестування багатьох алгоритмів машинного навчання з високою алгоритмічною ефективністю.

У планах компанії Intel передати чіп на тестування в провідні університети і науково-дослідні інститути у першому півріччі 2018 року. Метою є перевірка можливостей чіпа для нових типів додатків ШІ.

Варто нагадати, що компанія Intel вже представила процесор Myriad X, спроектований спеціально для завдань ШІ. У свою чергу, Intel визнає, що новий вид нейроморфного процесора може не досягти успіху в роботі з деякими типами моделей глибокого навчання.

Джерело: блог Intel

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *