Mozilla випустила бета-версію Firefox 57 на новому движку


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Раніше ми вже писали про рішення компанії Mozilla ввести оновлений призначений для користувача інтерфейс Firefox із назвою Photon. Цього разу Mozilla представила не лише зміни GUI, але й багато функцій, що покращують продуктивність браузера.

Підвищення продуктивності

У рамках проекту Quantum Mozilla розробила новий движок Stylo, який аналізує файли CSS, застосовує правила стилізації до елементів на сторінці й обчислює розміри та позиції об’єктів. Написаний движок на мові Rust, відносно новий для Mozilla, оскільки більшість версій веб-браузера використовують C++.

Новий движок обробляє CSS паралельно. Саме тому був вибраний Rust, оскільки він компілює інструкції в нативний код, у такий спосіб забезпечуючи високу продуктивність розпаралелювання. Відзначається двократне підвищення швидкості обробки сторінок порівняно з версією Firefox 52. Тести були проведені з використанням бенчмарка Speedometer 2.0:

Споживання пам’яті браузером Firefox при відкритті 30 вкладок також вказує на підвищення продуктивності порівняно з прямими конкурентами:

У майбутньому Mozilla планує використати проект Quantum DOM, що дозволить перейти на розпаралелювання обробки об’єктів DOM (Document Object Model), в якому JavaScript-код для різних вкладок виконуватиметься в окремих потоках. Ці потоки управляються Firefox безпосередньо, що дозволяє браузеру знижувати споживання ресурсів неактивної вкладки.

У наступних версіях, починаючи з Firefox 59, для відмальовки об’єктів за допомогою нового движка обробки зображень WebRender використовуватиметься графічний процесор.

Інструменти розробника

Нові інструменти розробника отримали не лише зміни зовнішнього вигляду, але й додаткові функціональні можливості, такі як використання веб-технологій React. Повністю переписані консоль, відладник і мережевий моніторинг. Доданий інтерфейс управління сайтами, збереженими на локальному диску. З’явилася можливість групування повідомлень і розкриття коду:

З’явилася підтримка CSS Grid і CSS Variables, що допоможе в створенні макетів сторінок у браузері та вивченні значень змінних.

При наведенні курсора на ім’я змінної можна побачити її значення і пояснення, чому змінна має саме це значення:

Відладник коду також має декілька нових функцій. Пошук за описаними методами став легшим – тепер в рядку пошуку він підкаже всі імена методів, що містяться у відкритому коді.

Додана можливість пошуку потрібного об’єкта за всім проектом, на кшталт “Пошук за всіма файлами”:

Повний список змін інструментів розробника доступний на офіційній сторінці.

Реліз стабільної версії веб-браузера намічений на 14 листопада 2017 року. Вихід Firefox 57 є великим кроком вперед для проекту з відкритим вихідним кодом. Робота з його модернізації не закінчується і не обмежується проектом Quantum. У 2018 році Mozilla продовжить роботу над реалізацією пісочниці браузера, що включає елементи Chromium.

Джерело: Ars Technica

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: інтерфейс користувача на мові пайтон

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *