Представлений перший реліз-кандидат MySQL 8.0


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

MySQL випереджає декілька версій у своїй нумерації (на даний момент стабільна версія має номер 5.7). Це пов’язано з тим, що версія з нумерацією 6.0 скасована, а 7.0 зарезервована для кластерної версії продукту.

Функції, включені в MySQL 8.0

  • Підтримка Unicode 9.0 з коробки;
  • віконні функції і рекурсивний синтаксис SQL для запитів, які раніше були неможливі або важкі для написання;
  • розширена нативна підтримка даних з JSON-файлів і функціональності документоорієнтованих систем.

Підтримка Unicode 9.0

MySQL 8.0 більше не підтримує latin1 як кодування за умовчанням. Рекомендованим набором символів у новій версії є utf8mb4, який швидше від застарілого utf8mb3 і підтримує гнучкіші правила порівняння символів. utf8mb4 також чутливий до регістра.

Віконні функції

Багато інших реалізацій мови SQL підтримують віконні функції – спосіб виконати обчислення одночасно за декількома рядками, зберігаючи при цьому доступ до кожного з рядків окремо. Схоже можна було зробити в MySQL і без віконних функцій, проте повільнішим і громіздкішим способом. MySQL 8.0 додає віконні функції з використанням ключового слова OVER, які схожі на вже використовувані в PostgreSQL.

Ще однією особливістю нового релізу є рекурсивні табличні вирази, що дозволяють виконувати рекурсивні операції як частину запиту, не вдаючись до використання курсора або інших повільніших методів.

JSON-файли і документоорієнтовані бази

У версії 5.7 вже з’явилася підтримка JSON-файлів, що робить MySQL конкурентоздатною з базами NoSQL, використовуючими JSON за умовчанням. Версія 8.0 розширює підтримку JSON, додаючи нові функції агрегації, що дозволяють об’єднати дані структурованих баз MySQL і документоорієнтованих NoSQL в один запит.

Ще одним поліпшенням, пов’язаним з JSON, є можливість MySQL зберігати дані в документоорієнтованих базах, що з’явилася. Читання і запис з таких сховищ є транзакційно послідовними, що дозволяє виконувати відкати даних JSON, за необхідності. Географічні дані, що зберігаються у форматі GeoJSON, можуть бути проіндековані, що дозволяє здійснювати пошук за близькістю координат.

Інші ключові функції MySQL 8.0

  • Додаткові параметри обробки заблокованих рядків за допомогою ключових слів SKIP LOCKED і NOWAIT. SKIP LOCKED дозволяють пропускати заблоковані рядки під час операцій, NOWAIT видають помилку доступу при натраплянні на заблокований рядок;
  • MySQL автоматично масштабується до об’єму доступної пам’яті, щоб якнайкраще використати віртуальні машини;
  • індекси можна вручну виключити з оптимізатора запитів за допомогою функції “невидимий індекс”. Індекси, відмічені як невидимі, постійно оновлюються зі змінами в таблицях, але не використовуються для оптимізації запитів.

Очікувана дата релізу

MySQL дотепер не анонсувала точну дату виходу загальнодоступної версії 8.0, але оскільки політика компанії дотримується правила “нова загальнодоступна версія кожні 18-24 місяці”, то варто чекати на реліз у жовтні 2017 року. Нагадаємо, що версія 5.7 стала доступною в жовтні 2015 року.

Установка

Скачати і встановити нову версію для розробників можна з офіційної сторінки продукту.

Джерело: InfoWorld

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *