Cloudflare представила рішення для стримінгових майданчиків


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У середу, 27 вересня, хостингова компанія Cloudflare представила свій новий сервіс Stream. Сервіс є комплексним рішенням для поширення відео-контенту. Stream являє собою професіональний аналог YouTube. Незабаром стартує бета-тестування, реєстрація вже відкрита для всіх бажаючих.

Для чого створений Stream?

Якщо Ви хочете створити сервіс, одним із завдань якого є трансляція відео, то класично у Вас були два шляхи. Перший – Ви можете використати, наприклад, YouTube. Це рішення зручне і дешеве, але при цьому Ваші можливості надто обмежені. Якщо ж Вам потрібне професіональніше рішення, то його доведеться створювати. Комплексного рішення, до недавніх пір, не було. Це означає, що одна компанія оброблятиме відео, щоб його можна було стримити, інша – займатиметься хостингом обробленого відео, але при цьому Вам ще треба написати клієнтові.

Кожна фірма бере оплату по-різному: на кінцеву суму впливає і розмір файлу, і регіони, в яких здійснюватиметься показ Вашого контенту, що значно ускладнює розрахунки, заздалегідь спланувати витрати зазвичай неможливо. На цьому проблеми не закінчуються: наприклад, багато компаній, які займаються хостингом, користуються поганим стискуванням. Оплату вони стягують із кількості переданих даних, і передавати більше їм вигідніше.

Stream є комплексним рішення всіх означених проблем. Головним завданням Cloudflare було зробити продукт, який не поступається за простотою YouTube, але при цьому дає важливий для багатьох контроль. Stream включає обробку і поширення відео. Користувачеві залишається лише завантажити відео за допомогою API, і вже через декілька секунд воно доступне по всьому світу за спеціально вбудовуваним посиланням. Вартість залежатиме тільки від тривалості ролика, конкретні цифри ще невідомі.

Як працює Stream?

Замість HTTP для завантаження буде використаний відкритий протокол Tus. Він ділить оригінальний файл на частини, що дозволяє відновити завантаження при неполадках.

Стискування відбувається за допомогою алгоритму H.264, який підтримується всіма браузерами. Cloudflare працюють над додаванням новіших кодеків, таких як VP9 і HEVC. Перший вже підтримується майже усіма браузерами (окрім Safari і Edge). Підтримка HEVC на даний момент є тільки в останній версії Safari.

Для доставки контенту в Stream використовується так званий псевдо-стримінг. Завантаження відбувається поступально, сервер транслює частини, а клієнт їх зберігає для подальшого програвання. Це забезпечує кращу якість при повільному з’єднанні, також дозволяє швидко адаптувати якість при відтворенні. Схожу технологію використовує YouTube.

Cloudflare має сервери по всьому світу. Навантаження на кожен сервер міняється протягом дня. Для того щоб не допускати простою і зменшити пікове навантаження, тільки перші пакети вирушатимуть з найближчих серверів. Після того, як у клієнта з’являється запас скаченного контенту, пакети починають приходити із дата-центрів з вільними ресурсами. Подібна практика ще більше знижує кінцеву вартість для споживача.

Джерело: блог Cloudflare

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *