У MIT створений робот, здатний змінювати свій зовнішній вигляд залежно від навколишніх умов


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Загальноприйнятою практикою роботобудування є незмінність форми робота. Усі його частини мають фіксовану структуру і налаштовані на виконання певних завдань. Вчені лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту MIT (CSAIL) розробили бота, здатного трансформуватися, застосовуючи для цього різні “костюми”. Свою роботу вони представили у журналі Science Robotics від 27 вересня 2017 року.

Що вміє Primer?

Подібні трансформації та використання заздалегідь підготовлених екзоскелетов дозволяють роботові, контрольованому магнітами, виконувати різні за своєю природою дії – він може перекочуватися, плавати, парити в повітрі й ковзати по поверхні.

Робот може трансформуватися в “бота-колесо”, що має колеса, за допомогою яких він пересувається вдвічі швидше за свій звичайний стан. “Бот-човен” може плисти по воді, переносячи вантажі,  що в два рази перевищують власну вагу бота. “Бот-планер” може парити в повітрі, пересуваючись на великі, відносно розмірів бота, відстані за допомогою знімного вітрила.

Даніела Рус, начальник лабораторії CSAIL, ділиться своїми думками про розробку подібного бота:

Якщо ми хочемо розробити робота, який допомагає нам у роботі й побуті, то неефективно мати різних роботів для виконання різноманітих завдань. З винаходом подібного міні-бота ми зможемо поліпшити можливості кожного робота, щоб він міг використати знімні аксесуари для виконання різних завдань.

Які костюми є в його гардеробі?

Увесь набір екзоскелетів є набором пластикових пластин, які при нагріванні набувають заздалегідь підготовленої форми. Після закінчення певної дії Primer скине костюм, просто занурившись у воду, в якій екзоскелет і розчиниться. Бот навчений використати декілька екзоскелетів одночасно, перетворюючись на подібність матрьошки.

Один з авторів проекту Шунгуан Лі зазначає:

Уявіть собі майбутнє, в якому людство відправляє на дослідження космосу лише одного робота з набором екзоскелетів, які він використовуватиме за потребою.

Переосмислення роботобудування

Подібні ідеї використання різних “костюмів” для роботів великих розмірів нерідкі, проте створення настільки маленької структури, здатної до трансформації, було до цього моменту практично неможливим. За словами Еріка Діллера, професора Університету Торонто, робота вчених MIT демонструє, що їх підхід успішно справляється зі створенням п’яти видів трансформацій одного робота. Попередні спроби у більшості своїй були обмежені тільки функціоналом, що складається з двох можливостей, – знімати і надівати один екзоскелет.

Даніела Рус додає:

Наш підхід показує: виробництво, ґрунтується на ідеях орігамі, що дозволяє створювати роботизовані механізми, які є універсальними, доступними і багаторазовими. Можу представити наших роботів в індустрії, де вони за допомогою підготовлених частин та утиліт виконують різні завдання.

Далі команда розробників планує вивчити можливість надання роботам ширшого спектра можливостей: від заривання в піску до маскування зі зміною кольору.

Джерело: CSAIL News

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *