Шанхай і Пекін з’єднали першою у світі лінією квантового зв’язку


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Це найпротяжніша лінія квантового зв’язку у світі, яка в майбутньому служитиме основою розгортання квантових мереж між чотирма містами Піднебесної: Пекіна, Шанхаю, Цзинаня в провінції Шаньдун і Хефея в провінції Фаньхой. Про це на церемонії запуску лінії заявив провідний квантовий фізик Китаю Пан Цзяньвей.

Перша у світі квантова мережа

З представлених раніше чуток, китайські вчені вже тестували квантовий зв’язок на невеликих відстанях у межах однієї провінції.  Презентація, що пройшла 29 вересня 2017 року, довела: Китайська народна республіка стала першою країною у світі, яка володіє робочою квантовою лінією зв’язку.

Під час церемонії запуску каналу зв’язку в Пекіні президент Китайської академії наук Бай Чунлі здійснив низку відеодзвінків із використанням квантового зв’язку з ученими і урядовцями міст Цзинань, Хефей і Пекін, привітавши їх з успіхом і закінченням важкої роботи.

Квантовий супутник Micius

Також Бай Чунлі поспілкувався зі своїм колегою Антоном Зелінгером, президентом Австрійської академії наук, використовуючи перший у світі міжконтинентальний квантовий відеодзвінок, організований за допомогою супутника квантового зв’язку Micius, запущеного спільними зусиллями КНР та Австрії 2016 року.

Micius інтегрований у квантову лінію зв’язку між Пекіном і Шанхаєм, яка є першою у світі інтегрованою квантовою мережею типу “космос-земля”. Повідомлення в цій мережі можна відправляти як стаціонарно, використовуючи наземні лінії, так і через супутник, додав Бай Чунлі.

Плани на майбутнє

Як підсумував презентацію нового виду зв’язку Пан Цзяньвей:

Китай планує співпрацювати з Німеччиною, Росією, Італією, Сінгапуром та іншими країнами для вивчення практичності і можливості введення глобальної мережі квантового зв’язку. Проте для надання доступу до подібного зв’язку звичайним громадянам знадобиться значне здешевлення технології, що може тривати додаткові 10-15 років.

Джерело: China Daily

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *