Нейромережу навчили перетворювати карлючки на витвори мистецтва епохи Відродження


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Нещодавно вчені навчили ШІ інтерпретувати карлючки і перетворювати їх на по-справжньому красиві картини. Дослідники з Cambridge Consultants навчили систему на ім’я Вінсент, використовуючи генеративну змагальну мережу і 10 тис. зображень.

Вінсент був розроблений не для створення витворів мистецтва, а для виявлення підробок. І він влаштований так, що виявляє підробки, відтворюючи їх. Дослідники використовують змагальну мережу для навчання ШІ, даючи йому суперечливі цілі. У разі Вінсента завдання полягає у створенні і виявленні творів мистецтва, які можуть бути віднесені до періоду Ренесансу. Вінсент буквально є своїм гіршим критиком.

Монті Барлоу, директор з машинного навчання в Cambridge Consultants, сказав:

Ми взяли всіх великих художників епохи Відродження і спробували створити те, що могло б, хоч би обмежено, наслідувати їхні стилі. Ви можете почати малювати щось, зображувати всього пару ліній, а Вінсент закінчить картину за вас так добре, як тільки може.

Штучний інтелект не відчуває емоцій і не може виражати почуття. Дослідники, які працюють у галузі ШІ, не зацікавлені в створенні кращої людини. Вони намагаються створити раціональнішого, розсудливішого робота, який зможе розбиратися в речах самостійно.

Робота Барлоу і його команди, по суті, не пов’язана з мистецтвом. Вони намагаються створити ШІ, який зможе бачити і розуміти те, що його оточує. Це є одним з головних чинників для всіх аспектів в автономії. Барлоу зазначив:

Однією з головних задач машинного навчання є збір даних. Якщо хтось збирається створити автомобіль, який зможе бути безпечним і самокерованим, то його витвір повинен буде вміти відрізнити пішохода на дорозі від людини на рекламному щиті.

Cambridge Consultants не перші, хто використовує нейронні мережі для створення зображень. У квітні Google запустила онлайн-експеримент AutoDraw, у якому нейромережа в реальному часі розпізнає, що Ви намагаєтеся намалювати, і на заміну кривуватим начеркам пропонує варіанти у вигляді акуратного кліп-арта. А влітку художник навчив нейронну мережу створювати портрети неіснуючих людей.

Джерело: The Next Web

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *