Старшокласниця зі Швейцарії зібрала хакерську станцію SpyPi


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

SpyPi – це хакерська станція, спеціально призначена для навчання людей важливості захисту даних, ставлячи їх на місце зломщика. Вона створена на основі Raspberry Pi з програмним кодом, написаним на Python. Працює станція на операційній системі Raspbian. Даний пристрій створила дев’ятнадцятирічна учениця старшої школи на ім’я Сара як випускну роботу.

Сара помітила тривожну тенденцію в тому, як громадськість розглядає питання конфіденційності даних. Це питання почало турбувати її після впровадження владою Швейцарії нового закону, який загрожував недоторканості цих користувачів.

У 2015 році Швейцарія проголосувала за новий закон Nachrichtendienstgesetz, який дозволяє службам безпеки і розвідки збирати ще більше даних в основному під приводом тероризму.

Вона була занепокоєна тим, як легко люди віддавали свої голоси. Вони насправді відмовлялися від частини свого особистого життя, не намагаючись докладно розібратися в цьому питанні.

Саме після цього Сара вирішила, що може змінити все на краще і проінформувати жителів про небезпеку такого вибору. Оскільки розмови могли мало допомогти, вона вирішила створити платформу, яка зацікавить людей і приверне їхню увагу до проблеми.

Ось чому я створила хакерську станцію. SpyPi, яка повинна допомогти людям дізнатися, чому зберігання даних і збереження їх конфіденційності важливі для них самих. Щоб достукатися до людей на емоційному рівні, я створила різні програми і типи атак, які зачіпають сфери повсякденного життя кожної людини, такі як оплата послуг, соціальні й безпровідні мережі.

Склад комплекту

Сара вбудувала в SpyPi п’ять основних функцій. Вони демонструють різні способи, за допомогою яких дані роблять користувачів уразливими. До станції увійшли: мережевий сканер, словник для брутфорса, утиліта для збору даних mitproxy, RFID-система і програма-шпигун для Twitter.

Мережевий сканер запрограмований на відображення легкодоступної інформації про Вашу мережу і звертає увагу на деякі легко виявлювані слабкі місця у мережі. Ви можете їх виправити до того, як зловмисник їх використає.

Брутфорс-словник демонструє, як легко зламати небезпечні паролі. А програма-шпигун для Twitter показує, у який спосіб зловмисники можуть зібрати Вашу загальнодоступну інформацію і перетворити її на дані, що розкривають Ваші онлайн-звички.

Ще одним компонентом, який учениця реалізувала на хакерській станції, був USB-вбивця із функцією самознищення, який знищив би машину при підключенні до одного з її портів.

SpyPi коштує близько $400. Для складання Сара використала плату Raspberry Pi 3 B, семидюймовий міні-монітор, мишу і клавіатуру, а також RFID-зчитувач RC-522. Вихідний код її системи доступний на GitHub.

Джерело: The Next Web

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *