Учені спростували теорію про нереальність нашого Всесвіту


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Гіпотеза про комп’ютерну симуляцію нашого Всесвіту була висунена 2003 року британським філософом Ніком Бостромом і вже має своїх послідовників в особі Ніла Деграсс Тайсона та Ілона Маска, які вважають, що вірогідність гіпотези дорівнює майже 100 %. У її основі лежить ідея про те, що все в нашому Всесвіті є продуктом симуляції, на кшталт експериментів, що проводяться машинами з трилогії “Матриця”.

Теорія симуляції

Теорія вважає, що за наявності достатнього числа комп’ютерів із великою обчислювальною потужністю, стає можливим симулювати детально весь світ, який буде настільки правдоподібним, що його мешканці матимуть свідомість та інтелект.

Спираючись на ці ідеї, можна поставити запитання: “А що заважає нам вже сьогодні жити в комп’ютерній симуляції? Можливо, розвиненіша цивілізація проводить подібний експеримент, отримавши необхідні технології, і весь наш світ є симуляцією?”.

Багато фізиків і метафізиків вже висловили переконливі аргументи на користь ідеї, вони посилаються на різні математичні та логічні аномалії. Ґрунтуючись на цих аргументах, можна припустити наявність космічної комп’ютерної моделі.

Математичне спростування ідеї

Проте двоє фізиків з Оксфорда і Єврейського університету в Єрусалимі, Зохар Рінгель і Дмитро Коврижин, довели неможливість існування подібної теорії. Свої знахідки вони опублікували у журналі Science Advances.

Провівши моделювання квантової системи, Рінгель і Коврижин з’ясували, що для симуляції декількох квантових часток знадобляться величезні обчислювальні ресурси, які через природу квантової фізики зростатимуть експоненціально зі збільшенням кількості симульованих квантів.

Для зберігання матриці, що описує поведінку 20 спінів квантових часток, знадобиться терабайт ОСУ. Екстраполювавши ці дані всього на декілька сотень спінів, ми отримаємо, що для створення комп’ютера з таким об’ємом пам’яті знадобиться більше атомів, ніж їх загальна кількість у Всесвіті.

Іншими словами, враховуючи складність квантового світу, який ми спостерігаємо, можна довести, що будь-яка запропонована комп’ютерна симуляція Всесвіту зазнає поразки.

А, може, все-таки симуляція?

З іншого боку, продовжуючи філософствувати, людина поставить запитання: “Чи можливо, що розвиненіші цивілізації спеціально вклали в симулятор цю складність квантового світу, щоб завести нас на манівці?”. На це Дмитро Коврижин відповідає:

Цікаве філософське запитання, але воно перебуває поза полем дії фізики, тому я вважав би за краще його не коментувати.

Джерело: Seeker

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: компютерна симуляція, наш свит це компютерна симцляция

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *