Відбувся реліз PostgreSQL 10


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Про це група розробки оголосила в офіційному прес-релізі. Нова версія СУБД містить низку істотних поліпшень, що допомагають розподіляти дані серед декількох вузлів для забезпечення швидкого доступу, управління і аналізу. Серед них нативна логічна реплікація, декларативне секціонування таблиць і поліпшене паралельне виконання запитів.

Логічна реплікація

Логічна реплікація доповнює наявний набір видів реплікації в PostgreSQL за рахунок можливості передавати дані про модифікацію даних на рівні конкретної бази даних або на рівні таблиць в інші бази даних PostgreSQL.

Оновлення на мажорні версії PostgreSQL тепер здійснюється без простою і за рахунок вбудованих в ядро СУБД засобів.

Декларативне секціонування таблиць

Незважаючи на той факт, що секціонування було і в попередніх версіях СУБД, підтримувати багато правил і тригерів виявилось складно. У PostgreSQL 10 представлений синтаксис для секціонування, що дозволяє користувачам легко створювати і підтримувати таблиці з інтервальною або обліковою схемою секціонування. Розбиття таблиць тепер задається за допомогою декларативного синтаксису через вирази PARTITION BY і PARTITION OF у заголовку CREATE TABLE. Наприклад:

CREATE TABLE padre ( id serial not null, nombre text not null, fch_creado timestamptz not null ) PARTITION BY RANGE ( id );CREATE TABLE hijo 0 partition of padre (id, primary key (id), unique (nombre)) for values from (unbounded) to (9);CREATE TABLE hijo 1
partition of padre (id, primary key (id), unique (nombre)) for values from (10) to (unbounded);

Поліпшене паралельне виконання запитів

PostgreSQL 10 отримала поліпшену підтримку паралельного виконання запитів. Тепер ще більше типів операцій сканування даних піддаються паралелізуванню, а в деяких випадках проводиться додаткова оптимізація.

Кворум-коміт для синхронної реплікації

Кворум-коміт забезпечує гнучкість процесу сповіщення основної БД про те, що зміни успішно записані на видалені репліки. Адміністратори БД отримали можливість вказувати певну кількість реплік, до яких надійшла інформація про зміну, якщо зміну можна розглядати як надійно зафіксовану.

Аутентифікація SCRAM-SHA-256

У PostgreSQL 10 представлена підтримка методу SCRAM-SHA-256, описаного в RFC7677. Цей підхід є набагато безпечнішим, ніж наявний метод аутентифікації із застосуванням MD5.

Зміни в нумерації версій

З виходом нового релізу міняється схема нумерації версій PostgreSQL. Замість трирівневневої нумерації (Major1.Major2.Minor) відтепер застосовуватиметься схема “Major.Minor”, у якій “Major” вказує номер мажорної гілки, а “Minor” – номер коригуючого оновлення. Це означає, що наступна мінорна версія матиме номер 10.1, а наступний мажорний реліз-11.

Установка

Детальніше із внесеними змінами та прикладами нового синтаксису можна ознайомитися на офіційній сторінці продукту.

Джерело: прес-реліз PostgreSQL

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *