Доступне оновлення мови програмування Rust 1.21


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Вийшла нова версія Rust – сучасної мови системного програмування, орієнтованої на безпеку, швидкість і паралелізм. Оновлення Rust випускаються кожні декілька тижнів, тому нова версія вносить відносно незначні зміни.

Rust 1.21 тепер може автоматично заводити анонімні статичні константи будь-якого типу за аналогією з тим, які працюють рядкові літерали. За створення посилання на константу вона тепер буде виділена в статичній області пам’яті, а не на стеку. Це дозволяє не обмежувати час дії (lifetime) посилання поточним блоком.

Rust Language Server, засіб, покликаний поліпшити підтримку Rust з боку IDE і текстових редакторів за рахунок щільної інтеграції з компілятором, тепер може бути встановлений за допомогою rustup.

Через брак у мові типів, узагальнених відносно цілих чисел (integer generics), робота над додаванням яких все ще ведеться, масиви в Rust реалізують типажі, тільки якщо їх розмір не перевищує 32. У Rust 1.21 масивів будь-якого розміру тепер реалізують типаж Clone за рахунок спеціальної обробки в компіляторі.

До стандартної бібліотеки Rust було додане декілька нових методів, у тому числі метод std::mem::discriminant. Він дозволяє визначити, до якого варіанта перерахування (enum) відноситься значення, не використовуючи конструкцію match. Ця функція повертає значення непрозорого (opaque) типу, який реалізує типаж Hash, що дозволяє використати значення цього типу як ключі в словниках.

Крім того, була збільшена швидкість компіляції за рахунок додаткового розпаралелювання генерації коду з використанням LLVM, а також виправлено декілька багів. Детальний список змін можна знайти у GitHub- репозиторії проекту.


За матеріал виражаємо вдячність нашому передплатникові, Сергію Бугаеву

Джерело: блог Rust

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *