Об’єм ринку здирницького ПЗ за останній рік збільшився в 25 разів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

За деякими оцінками, за неповний 2017 рік збиток від усіх проведених веб-атак, що шифрують усі важливі дані й вимагають за їх розблокування гроші, становив близько $1 млд.

Такою інформацією у своєму звіті поділилися співробітники відділу аналізу загроз (Threat Analysis Unit, TAU) компанії Carbon Black. Вони провели власне розслідування в найтемнішій частині Мережі – даркнеті, де створюється і поширюється подібне здирницьке ПЗ. Їх дослідження має невтішні результати – за період з 2016 по 2017 роки розмір ринку вимагачів збільшився відразу на 2502%.

Подібне збільшення багато в чому пов’язане з простим економічним принципом попиту і пропозиції. Багато зловмисників усе частіше використовують можливості швидкої наживи за допомогою застосування вже написаних здирницьких програм.

На відміну від багатьох інших видів кібератак здирництво не потребує багато часу для реалізації, а також має велику вірогідність отримання прибутку. Навіть злочинці-початківці, використовуючи наявні інструкції і DIY- комплекти (“Зроби сам”) для написання програм, можуть стати доволі “успішними” вимагачами з річним доходом понад $1 млн.

Трохи фактів

Експерти виявили близько 6300 торговельних майданчиків, на яких можна придбати одну із 45 тис. здирницьких програм. Ціни на DIY-комплекти варіюються від 50 центів до $3 тис. Медіанна вартість становила всього $10,50.

Ринок здирницького ПЗ за 2017 рік порівняно з аналогічним періодом у 2016 році збільшився на 2502% із $249 287,05 до $6 237 248,90. Виплати за період з 2016 року становили близько $1 млрд. Факт для порівняння: в 2015 році зловмисникам було передано близько $24 млн.

Деякі продавці шкідливого ПЗ заробляють більше як $100 000 на рік. Це набагато більше, ніж $69 000 річної заробітної платні законослухняного розробника програмного забезпечення, згідно з даними PayScale.

Поширенню та успіху даркнету сприяла поява криптовалют, використовуваних для виплати викупу, а також веб-браузер Tor для маскування незаконних дій. Біткойн дозволяє передавати гроші в такий спосіб, що унеможливлює відстеження правоохоронними органами отримувача, якому вони призначені.

Ринок вимагачів все більше схожий на розробку звичайного, комерційного ПЗ. Тут навіть приділяють увагу контролю якості й часто надають технічну підтримку продуктів. Справа в тому, що продавці подібного шкідливого ПЗ частіше “спеціалізуються” в конкретній галузі, а створювані з “колегами по цеху” консорціуми ще більше сприяють зміцненню підпільної економіки, приносячи всім чималий зиск.

Джерело: блог Carbon Black

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *