Шрифти OpenType, HTTP-попередження і Media Capture API: Google випустила Chrome 62


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Сьогодні, 18 жовтня, була випущена 62 версія браузера Chrome. В неї було додано багато нових функцій і виправлені 35 помилок безпеки.

Найцікавішими нововведеннями браузера є підтримка змінних шрифтів OpenType, випуск повної версії Network Quality Estimator API, можливість захоплення і передачі елементів DOM, а також HTTP-попередження для браузера в режимах “Звичайний” та ” Інкогніто”.

Змінні шрифти OpenType

Одним з найважливіших нововведень стало додавання в Chrome 62 підтримка змінних шрифтів OpenType.

Дотепер веб-розробникам доводилося завантажувати декілька сімейств шрифтів, щоб використати їх різні варіації. Наприклад, якщо на сайті використовувалося сімейство шрифтів Open Sans, то для курсиву, напівжирного, підкресленого та інших видів шрифту доводилося завантажувати окремі файли.

Шрифти OpenType дозволяють об’єднувати цілі сімейства шрифтів в одному файлі. Такий файл можна використати на сайті і управляти ним через CSS. Це приводить до зменшення кількості файлів, завантажуваних на веб-сайт, економії трафіка і зменшення часу завантаження сторінок.

HTTP-попередження для режиму “Звичайний” та” Інкогніто”

У квітні Google оголосила про те, що додасть маркер “Не захищено” за певних умов у режимах ” Звичайний” та ” Інкогніто” Chrome. План Google включає дві основні зміни.

По-перше, Chrome позначає HTTP-сторінки в режимі перегляду за умовчанням. Дотепер Chrome позначав сторінки HTTP як “Не захищені”, коли на сторінці було поле форми для введення інформації про платіжну картку або пароль. Ця зміна була додана в Chrome ще в січні з випуском версії 56.

Починаючи від сьогодні, Chrome 62 позначатиме будь-яку HTTP-сторінку як “Не захищену”, якщо користувач вводить дані у будь-якому полі.

Друга важлива зміна – в режимі інкогніто. Google наголошує, що всі сторінки HTTP у цьому режимі будуть позначені як “Не захищені” незалежно від того, чи є на цій сторінці поле введення або ні.

Network Quality Estimator і Media Capture від DOM Elements

Дві інші функції, які будуть цікаві розробникам – це API Network Quality Estimator і Media Capture from DOM Elements.

Перша функція надає розробникам доступ до метрик швидкості та продуктивності. Інформація може бути корисною для адаптації відеопотоків, якості звуку або доставки низькорівневих версій своїх сайтів.

Друга функція дозволяє захоплювати зміст, відмальовуване за допомогою HTMLMediaElements (наприклад, контент, що виводиться через теги video і audio), і відправляти віддалено за допомогою WebRTC, обробляти за допомогою WebAudio та маніпулювати ним в інший спосіб. Цей API корисний для розробників, які здійснюють відладку сторінки, а також командам підтримки, які хочуть бачити різні процеси з позиції користувача.

Інші зміни

Зведення безпеки

У новій версії було виправлено 35 вразливостей. Критичних помилок, які дозволили б обійти всі рівні захисту браузера, виявлено не було. За виявлення різних помилок безпеки компанія Google виплатила декілька десятків премій на суму понад $40 000.

Джерело: Bleeping Computer

a>. У Android O сайти з дозволами повідомлень тепер відображаються як канал повідомлень у налаштуваннях Android в Chrome. Це надає користувачам простіший спосіб управління дозволами.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *