Учені створили чутливу електронну шкіру для роботів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Роботам все частіше доводиться взаємодіяти з об’єктами, захоплення яких повинне імітувати людське. Новий тип електронної шкіри дозволить роботові відчувати не лише здійснюваний тиск на предмет дії, але й напрям його руху. Подібна технологія дозволить впровадити тактильні сенсори в протези рук.

Знаючи, як об’єкт рухається під час захоплення, можна своєчасно налаштувати силу захоплення, щоб, наприклад, предмет не випав з роборуки. При створенні нового типу шкіри учені Вашингтонського університету надихалися людськими пальцями. Уявіть: коли Ви проводите пальцем по твердому предмету, то відчуваєте силу тертя. У цей момент шкіра на пальці в одному місці натягується, а в іншому збирається.

Команда створила силіконову шкіру, яка натягається на роботизований палець. Уздовж шкіри проведені крихітні канали, заповнені рідким провідним металом. При русі пальця і деформації шкіри на ньому канали стискаються і розтягуються, що примушує електричні властивості мінятися. Саме вони постійно відстежуються і впливають на силу захоплення руки та інших подібних дій.

Керівник групи учених, які розробили цю технологію, Жианжу Лінь, наголосив:

Біологія людського тіла надихнула нас на створення цього проекту. Наша електронна шкіра здатна стискатися і розтягуватися подібно до людської. Усі датчики, що вимірюють силу тертя, фізично розташовані там, де і чутливі ділянки шкіри на пальці. Саме це і дозволяє сенсорам виконувати дії подібні до людських.

Джерело: TechCrunch

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *