Bleeping Computer: Chrome отримає функцію блокування майнінгу на сайтах


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Ці розмови в консорціумі розробників веб-браузерів Chromium почалися із середини вересня 2017 року, коли набули поширення послуги майнінгу прямо з веб-сторінок. Нагадаємо, що Pirate Bay однією з перших розпочала використовувати майнер-скрипт, наданий Coinhive, на своєму сайті.

Блокування JavaScript-коду

Багато користувачів стали помічати, що при відвідуванні деяких веб-сайтів споживання ресурсів процесора збільшується у декілька разів. Виною всьому вбудований в код сайту JS-код від Coinhive, який використовує ресурси комп’ютера користувача для майнінгу криптовалюти.

Свої ідеї з відвертання такої крадіжки ресурсів користувача дав інженер Chrome, який працює над проектом Chromium, Оджан Вафай:

Якщо інтернет-сторінка використовує більше Х% ресурсів ЦП протягом Y секунд, ми переводимо її в режим “економії заряду батареї”, в якому виконувані завдання примусово зупиняються. Після цього спливає віконце, що дозволяє користувачеві відмовитися від переведення сторінки в даний режим і продовжити роботу далі з таким споживанням ресурсів.
У разі, якщо вкладка не активна, всі задачі на ній зупиняються. Нам варто ще вирішити, які саме заходи для X і Y вибрати, але експерименти варто почати зі 100 і 60 відповідно.
Я дійсно вважаю важливим додати подібний функціонал в майбутні версії браузера, але такі дозволи працюватимуть тільки за незвичайних умов запуску, саме тоді, коли сторінка робить насправді погані речі.

Внесення майнерів до чорного списку

Наявність дозволу в браузері для блокування JS-коду, який викликає високопродуктивні операції ЦП протягом тривалого часу, є кроком вперед. Проте інженери Google відхилили ідею внесення JS-коду майнерів на рівні браузера до чорного списку як непрактичну.

Ми не можемо знайти шаблони коду, щоб надалі використати їх для блокування майнерів на рівні браузера. Веб-сторінки можуть просто змінювати код для майнінгу, який не блокуватиметься браузером. Блокування завантажень подібних майнінг-скриптів можливе з використанням розширень.

На даний момент користувачі Chrome можуть блокувати майнінг-скрипти у браузері через такі розширення, як AntiMiner, No Coin і minerBlock. Деякі блокувальники реклами і антивірусні продукти також можуть блокувати майнерів.

Джерело: BleepingComputer

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *