Intel і Mobileye: формула для перевірки безпеки безпілотних автомобілів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

На форумі, що пройшов у Сеулі World Knowledge професор Амнон Шашуа, віце-президент Intel і головний виконавчий директор Mobileye, запропонував індустрії безпілотних автомобілів спосіб доведення безпеки автономних транспортних засобів.

Запропоноване рішення

Його рішення, опубліковане в науковій статті й тезово у звідному документі, є математичною формулою. За використання формули у виробництві гарантується, що безпілотне авто діє відповідально і не буде причиною нещасних випадків, за які виробника можна звинуватити.

Основа формули

Ця формула базується на двох фундаментальних принципах:

  1. Доказові гарантії безпеки.
  2. Економічна масштабованість.

Перший принцип – це мінімальний набір вимог, яким повинен відповідати кожен безпілотний автомобіль, і опис способів, що пояснює, як їм відповідати. Другий – звичайна вимога, що гарантує: розроблені інженерні рішення дійсно здатні масштабуватися на мільйони автомобілів, тому не є предметом наукових досліджень.

Модель Responsibility Sensitive Safety

Запропонована компанією Mobileye модель набула назви Responsibility Sensitive Safety (RSS). Вона забезпечує конкретні й вимірні параметри людського розуміння відповідальності й обережності. У моделі визначені поняття “Safe State” (безпечний стан) і “Cautious Commands” (обережні команди), відповідно до яких автономний транспортний засіб не може бути причиною аварії, незалежно від того, які дії робляться іншими транспортними засобами.

Згідно з запропонованою моделлю, кожна дія автопілота перевіряється в реальному часі на відповідність простим математичним формулам. Учені відмовилися від традиційного підходу навчання нейронних мереж усім можливим дорожнім подіям, оскільки для цього потрібна величезна кількість даних. Можливо, це спрацює в симуляції, однак не буде дієвим у реальних дорожніх умовах через непередбачуваність людської поведінки.

Нові стандарти

Шашуа закликав індустрію і розробників до спільної переробки чинних стандартів для визначення відповідальності за аварії з участю безпілотних і керованих транспортних засобів. Він пояснив, що всі нинішні правила і положення сформульовані навколо водія-людини, який керує автомобілем, і що нові параметри потрібні для обліку автономних транспортних засобів:

Необхідність визначення відповідальності у разі аварії – ключ від усіх проблем. Так само, як і кращі водії у світі, безпілотники не зможуть уникнути нещасних випадків через події, що перебувають поза їх контролем. Навіть найвідповідальніший і обережніший водій навряд чи буде причиною нещасного випадку, тим більше, якщо він має 360-градусний зір і блискавичну реакцію, як у автономних засобів.

Модель RSS формалізує правила в такий спосіб, що автомобіль є безпечним для використання у межах, визначених як безпечні. Вони встановлюватимуться з чітким визначенням похибки, яка повинна бути погоджена з усіма учасниками ринку і регулювальними органами.

Така модель RSS, на думку компанії, збільшить довіру суспільства до безпілотних машин. Усі знатимуть, що є непорушні правила, яким підкоряється будь-яка машина з автопілотом, тому всі розслідування ДТП будуть швидкими і точними, а відповідальність можна буде встановити, ґрунтуючись на фактах.

Джерело: блог Intel

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *