Bleeping Computer: Kotlin стане основною мовою програмування під Android


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

До початку 2017 року мова програмування Kotlin була відома тільки у вузьких колах розробників. Вона розроблена для роботи на віртуальній машині Java, але також може бути скомпільована в JavaScript і взаємодіяти безпосередньо з Java.

Збільшення популярності

Мова набула популярності в травні 2017 року, коли на конференції Google I/O 2017 оголосили, що Kotlin буде включена у список офіційно підтримуваних мов для розробки Android-додатків.

Згідно зі звітом Realm, платформи для мобільної розробки, цей анонс підвищив рейтинги Kotlin більше як удвічі. Частка використання мови для розробки Android-додатків збільшилась із 7,4 % у травні (до конференції) до 14,7 % (наприкінці вересня 2017 року). Якщо такі темпи зростання збережуться, то Kotlin досягне 51 % ринку Android- розробки до грудня 2018 року. Дані надані у звіті Realm Q4 2017:

Зазначимо, що в даний момент Kotlin найбільш популярний у Німеччині, Японії, Індії, США і Бразилії.

Серед Android-розробників мова програмування Kotlin вважається аналогом Swift для розробки на iOS. Apple також представила цю мову як простішу у використанні альтернативу Objective-C.

Наслідки судового позову з Oracle

Багато хто вважає, що Google запропонувала використати Kotlin як одну з основних мов для розробки під Android через тривалі судові позови з Oracle. Oracle звинувачувала Google у використанні деяких Java API всередині Android і вимагала близько $10 млрд як компенсацію.

Хоча Google і виграла судовий процес, вона все ж почала пошук альтернатив Java. Наряду з Kotlin розглядалися також створена Google мова Dart і Swift від Apple, які є проектами з відкритим вихідним кодом.

Експерти Realm у своєму звіті зазначають:

Зрозуміло одне: ера Java на Android наближається до свого завершення. Як факт, 20 % пристроїв, написаних на Java до конференції Google I/O 2017, зараз використовують Kotlin. Незабаром Android-розробники, які не мають навичок Kotlin, ризикують перетворитись на зникаючий вид.

Джерело: Bleeping Computer

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *