
Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.
Компанія Mozilla анонсувала нову програму для розробки додатків змішаної реальності, яка значно розширить використання технологій віртуальної (VR) і доповненої (AR) реальностей в Інтернеті.
У 2017 році стався бум способів використання VR у Мережі. Найвідоміші події:
- Mozilla впровадила WebVR API у браузер Firefox;
- Oculus спільно з Samsung впровадили WebVR в Gear;
- Microsoft впроваджує WebVR у браузер Edge;
- Фреймворки A-Frame і ReactVR набувають популярності серед розробників;
- Співтовариству представлений широкий спектр AR/VR продуктів: PlayCanvas, Vizor, WebVR Studio і Sketchfab.
Таким чином, VR-співтовариству доступна безліч різних платформ, API і спеціальних програм для створення додатків та ігор. На жаль, подібного не можна сказати про доповнену реальність. Наприклад, на сьогодні неможливе створення веб-сторінки, яка може бути переглянута з наступних типів пристроїв:
- AR-пристрою типу Meta 2;
- Мобільні пристрої з підтримкою ARKit від iOS або ARCore від Google;
- AR-гарнітури Microsoft Hololens і розумні окуляри ODG R9.
Мета проекту змішаної реальності – змінити наявний розрив між двома технологіями. У проект включені всі специфікації та реалізації браузерів і сервісів, необхідних для створення веб-додатків AR і VR.
WebXR API
Компанія створила WebXR API для надання одночасного доступу до пристроїв віртуальної і доповненої реальності. API формалізує способи, за допомогою яких дві різні технології представляють реальність навколо користувача, а також використовує загальні принципи для платформ AR, такі як просторові якорі в Hololens, ARKit і ARCore.
Зрозуміти запропоновані концепти в WebXR API можна на прикладах, які запускаються у ряді браузерів, підтримувальних AR і VR.
WebXR розроблений, щоб спростити розробникам створення веб-додатків, що адаптуються до можливостей кожної платформи. Як сказано вище, всі представлені приклади можна запустити для тестування в WebVR – і AR-сумісних браузерах, включаючи Firefox і експериментальні браузери з підтримкою ARCore на Android.
Також для тестування доступно iOS-застосування, яке використовує ARKit для реалізації представлених прикладів WebXR API. Mozilla обіцяє в майбутньому додати підтримку більшого числа веб-браузерів різних платформ.
Також не залишається осторонь і 3d-платформа для мобільних пристроїв, що ґрунтуються на проекті Servo, який зробить можливою появу нового класу вживаних пристроїв змішаної реальності. Деталі роботи компанія планує незабаром представити громадськості.
Джерело: блог Mozilla
Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?