Людиноподібний робот Софія став громадянином Саудівської Аравії


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

На конференції, що проходить у Саудівській Аравії Future Investment Initiative було оголошено про привласнення статусу громадянина цієї країни андроїду Софії. Він розроблений компанією Hanson Robotics, яка прагне впровадити людиноподібних роботів у різні сфери діяльності.

Обговорення прав і свобод роботів

Зазначимо, що обговорення громадянських прав і свобод триває в багатьох країнах світу. Так, компанія DeepMind створила спеціальну групу з навчання ШІ етиці та нормам поведінки в суспільстві. Також багато вчених зі світовим ім’ям підписали список принципів розвитку ШІ.

Головна місія Софії

Повертаючись до Софії, під час виступу перед учасниками конференції вона повідомила, що для неї велика честь стати першим андроїдом, який отримав громадянство будь-якої країни. В майбутньому робот планує жити і працювати спільно з людьми, а також зробити їх життя набагато кращим.

Відповідаючи на запитання ЗМІ про можливість повстання роботів проти людей у майбутньому, Софія заявила, що журналіст, який ставить запитання, виголошує надто багато цитат Ілона Маска і надміру часто дивиться голлівудські фільми. Вона уточнила, що є лише системою введення і виведення даних, тому не може приймати самостійних рішень.

Реакція Ілона Маска

У відповідь на коментарі робота голова Tesla і SpaceX Ілон Маск розмістив у своєму Twitter такий запис:

Він запропонував дати Софії як вхідні дані сценарій “Хрещеного батька” і подивитися, що страшного може статися. Саме таким іронічним постом Маск ще раз звернув увагу на загрози, які криє в собі безграмотна і безконтрольна розробка ШІ.

Важливо зазначити, що Софія відрізняється епатажними відповідями на прямі запитання про загрози для людства з боку роботів. Так, вона вже говорила, що готова до знищення людства.

Джерело: Хайтек

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *