“Скручені” фотони допоможуть прискорити безпровідну передачу даних


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Незважаючи на те, яким швидким стало оптоволоконне з’єднання в наші дні, його головний мінус нікуди не подівся. Передача даних здійснюється по дротах, а це значно обмежує можливості й доступність швидкісних з’єднань.

Схоже, що вчені придумали, як усунути ці дроти і при цьому збільшити швидкість передачі. Вчені навчилися “скручувати” фотони, передаючи їх через спеціальний тип голограми і надаючи їм “завиток”, відомий як оптичний момент. Подібна технологія застосовується у банківських картах.

Звичайний цифровий зв’язок використовує фотони для передачі одного біта інформації, нуля або одиниці. У “скручених” фотонах є завихорення, які дозволяють переносити додаткові дані. Здатність скручених фотонів нести додаткову інформацію означає, що оптичний кутовий момент може створювати багатозв’язкову комунікаційну технологію. Доктор Мартін Лавері, керівник дослідницької групи зі структурованої фотоніки в Університеті Глазго, зазначає:

Повна, працююча система зв’язку з оптичним кутовим моментом, здатна передавати дані по безпровідній мережі через вільний простір, може полегшити онлайн-доступ для країн, що розвиваються, систем оборони і міст по всьому світу.

Учені провели експеримент в Ерлангені, Німеччина. Передача даних здійснювалася на відстань в 1,6 км і проходила по полях, вулицях і близько до хмарочосів. Це було зроблено, щоб точно імітувати міське середовище і атмосферну турбулентність, яка може сильно вплинути на передачу інформації.

Технологія багатообіцяюча, проте належить виконати ще чимало роботи, до того як її можна буде застосовувати на практиці. Як обслуговувати велику кількість людей? Як на дані впливає дощ і сніг? – на ці й багато інших запитань ще належить дати відповіді. Технологія явно обмежена проблемами передачі світла (Ви не можете використати її для передачі в закритому приміщенні з очевидних причин). Проте вона може відіграти важливу роль для наступного покоління безпровідних мереж. Замість того, щоб прокладати кабелі у будинки й офіси для досягнення швидкості в декілька гігабіт, інтернет-провайдери зможуть використати безпровідні з’єднання на основі світла для великих частин своєї мережі, і встановлювати кабелі тільки тоді, коли це абсолютно необхідно.

Джерело: Engadget

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *