Кошмар Стівена Кінга: в MIT створили штучного письменника-фантаста


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Хелловін – час страшних історій, злих клоунів, мерців, що ожили, і примар. Саме напередодні дня всіх святих команда MIT представила свою нову розробку у галузі штучного інтелекту.

Цифрова версія Стівена Кінга

Вони створили ШІ Shelley, здатний злякати своїми оповіданнями навіть самого Стівена Кінга. Shelley спроможний перетворювати фрагменти наданого йому тексту на оповідання, від яких стигне кров у жилах і біжать мурашки по шкірі. Мануель Себріан, науковий співробітник MIT, зазначає:

Наша команда зацікавлена в тому, щоб дізнатись, як саме ШІ може викликати емоції у людей, у даному випадку – страх. Тому розгортання такого ШІ, як Shelley, та ще й у Хелловін, є відмінним шансом перевірити наше емоційне сприйняття.

Як працює Shelley?

Названий на честь знаменитої англійської письменниці й автора “Франкенштейна” Мері Шеллі, ШІ був навчений на 140 тисячах страшилок з розділу r/nosleep популярного сайту Reddit. Shelley вигадує свої історії, використовуючи як стартове зерно невеликий фрагмент тексту. Однак, що дійсно його відрізняє від подібних ШІ, так це здатність навчатися на зворотному зв’язку з читачем.

Shelley починає нові історії щогодини у своїй стрічці Twitter. Коли користувачі відповідають на новий пост своїми пропозиціями, ШІ використовує їх для логічного продовження. Таким чином відбувається спільна побудова оповідань. Саме так виглядає зав’язка історії :

Навчання і робота ШІ підтримується комбінацією багаторівневої рекурентної нейронної мережі та деяких алгоритмів навчання, працюючих на графічних процесорах Nvidia TITAN X. Як наголосив Пінар Янардаг, науковий співробітник MIT Media Lab, використання відеокарт Nvidia є вирішальним чинником продуктивності ШІ:

Швидкість – це найнеобхідніший чинник для Shelley. Саме її нам надають відеокарти Nvidia TITAN X. Shelley повинен оперативно реагувати на пропозиції користувачів Twitter для написання своїх оповідань.

Навіщо потрібний такий ШІ?

Попри те, що Shelley є свого роду розвагою, його автори поліпшили свої навички у галузі емоцій ШІ. За словами професора MIT Ліяда Рахвана, його команда працює над декількома проектами глибокого навчання, в яких основною ідеєю є вироблення у ШІ таких емоцій, як співчуття і співпереживання.

Shelley є прототипом майбутніх моделей ШІ, здатних створювати історії відповідно до закладених у них формул. Подібне може бути застосовне як у літературі, так і в маркетингу, і рекламі. Можливо, технологія, що лежить в основі Shelley, допоможе вирішити проблеми творчої кризи письменників. Адже, якщо навчати ШІ власними творами, то він напише нову цікаву історію, зберігши стиль оповідання автора.

Джерело: блог Nvidia

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *