Баг в адаптивних іконках Android Oreo відводить пристрої в нескінченне перезавантаження


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Баг був виявлений творцем Swipe, Android-клієнта Facebook. За його словами, помилка жодним чином не впливає на версію Android Oreo із заводськими налаштуваннями.

Причина проблеми

Помилка проявляється тільки при роботі з додатками, які використовують адаптивні іконки. Це нова функція ОС, що міняє розмір і форму іконок додатків згідно з пристроєм, на якому вони встановлені. Стиль адаптивних іконок визначається в локальному XML-файлі.

Помилка вперше показала себе, коли розробник випадково дібрав ім’я зображення іконки, що збіглось  із тим самим XML-файлом (ic_launcher_main.png і ic_launcher_main.xml відповідно).

Помилки немає в емуляторах Android Studio

Розробник не виправив цей баг під час розробки, тому що всі тести проводилися на емуляторі в Android Studio. Щойно розробник завантажив нову версію додатка в магазин Play Store, почали надходити гнівні коментарі й відгуки користувачів з приводу того, що додаток призводить до краху всієї системи.

У своєму багрепорті розробник написав:

Два файли з однаковими іменами створюють колове посилання один на одного, яке Android Studio не може визначити. Це призводить до того, що SystemUI постійно крашиться, так само як й інші лаунчери з підтримкою адаптивних іконок. Користувачі навіть не можуть увійти до налаштувань пристрою, щоб видалити мій додаток. Постійний крах приводить систему до перезапуску, і, як наслідок, до бутлупу.

Розв’язання проблеми і реакція Google

Розробник також зазначив, що проста установка подібного додатка, навіть без його запуску, призводить до постійних перезавантажень. Така поведінка ОС може бути використана зловмисниками.

Єдине рішення подібної проблеми – це видалення мого додатка через ADB за допомогою USB- відладки. Інакше, Ви просто отримаєте запит від Android на скидання всіх налаштувань до заводських. Саме це і обурило тисячі користувачів мого додатка.

Google повідомила, що розробники Android Oreo планують усунути виявлений баг адаптивних іконок у майбутній версії 8.1. 

Джерело: Bleeping Computer

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *