Людина обіграла ШІ в StarCraft з рахунком 4:0


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

31 жовтня 2017 року відбувся поєдинок між професійним гравцем StarCraft Сонг Бьенг-гу і чотирма різними ШІ. Людина здобула перемогу в кожному з боїв. Один з ботів був розроблений лабораторією Facebook FAIR, інші – програмістами з Австралії, Норвегії та Південної Кореї.

Людина проти ШІ

Змагання проходило в Університеті Седжона в Сеулі, Південна Корея, де з 2010 року проводяться щорічні змагання ШІ з дисципліни StarCraft. У попередні роки матчі проходили тільки між ботами і були організовані Інститутом електротехніки і електроніки (Institute of Electrical and Electronics Engineers, IEEE).

Попри те, що попередні поєдинки, які пройшли в Сеулі,  не привернули такої уваги, як матчі між AlphaGo і професіоналами гри Го, вони все ж мають велике значення в розвитку ШІ. Дослідницьке співтовариство вважає StarCraft особливо складною грою для ботів. Після успіхів AlphaGo в Го і деяких досягненнях ШІ в шахах та іграх Atari увага вчених зосередилася на ідеї навчання ШІ стратегіям реального часу, таким як StarCraft.

На відміну від Го, в якому можливий постійний контроль усього ігрового поля, за рахунок чого гравці можуть на першому кроці розробити стратегію гри, StarCraft вимагає використати пам’ять і на ходу розробляти тактику всередині обмеженого і віртуального ігрового світу. В результаті StarCraft стає ефективним інструментом, що допомагає ШІ зробити крок вперед у розвитку.

Попередні бої – тільки початок

Безліч професійних гравців StarCraft сказали, що готові провести поєдинки проти ботів у режимі прямого ефіра, на кшталт матчів AlphaGo. Керівники проекту DeepMind вже дали згоду на організацію подібних матчів у майбутньому.

Повертаючись до попередніх матчів, варто зазначити, що загальний витрачений Сонгом на 4 матчі час становив 27 хв. Найдовший матч тривав 10,5 хв, найкоротший – 4,5 хв. І це незважаючи на той факт, що боти могли пересувати своїх юнітів набагато швидше за людину, а також одночасно управляти декількома задачами.

Норвезький бот, наприклад, в однин момент часу досяг швидкості в 19 тис. дій на хвилину. Це при тому, що професійні гравці не можуть здійснювати понад декілька сотень дій на хвилину.

Цікава стратегія ведення бою

Людина-переможець зазначила в післяматчевому інтерв’ю:

Професійні гравці починають бій тільки тоді, коли мають достатні для перемоги армію і навички управління юнітами. Боти ж, навпаки, намагалися зберегти свої юніти без ухвалення якихось сміливих рішень. Проте спосіб, у який вони відбивали мої атаки, іноді був просто приголомшливим.

Кім Кюн-джонг, професор комп’ютерних технологій Університету Седжона, сказав, що дії ботів були обмежені, частково через відсутність доступних даних для підготовки. Він також додав, що AlphaGo зумів перемогти чемпіонів у Го лише завдяки вивченню великої кількості проведених матчів професіоналами-людьми.

Перспектива розвитку

Підкреслимо, що Google вже давно демонструє бажання навчити ШІ грі в StarCraft. Також в цьому прагненні до неї приєдналися Facebook і Alibaba. У серпні ж 2017 року DeepMind і розробник StarCraft компанія Blizzard випустили довгоочікуваний набір інструментів розробки ШІ, сумісний з версією StarCraft II, найпопулярнішою серед професіоналів.

Експерти вже передбачають повний крах людського домінування в StarCraft. За словами Йунг Хан-міна, професори комп’ютерних наук Університету науки і техніки Південної Кореї, коли боти ШІ будуть оснащені системами ухвалення рішень високого рівня, такими як AlphaGo, люди втратять здатність до перемоги над ними.

Джерело: MIT Technology Review

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *