Google випустила набір інструментів Resonance Audio для VR/AR-додатків


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Занурення у світ віртуальної і доповненої реальностей можливе не лише завдяки великому вибору реалістичного контенту. Звук – це ще один чинник, який оточує нас в кожен момент часу. А коли мова заходить про віртуальну реальність і панорамні відео, необхідно мати багатий вибір звуків для створення захоплюючого контенту з ефектом присутності.

Resonance Audio

Саме тому Google випустила SDK для створення просторового звуку під назвою Resonance Audio. Цей набір засобів розробки легко масштабований і підходить для створення додатків як для мобільних, так і для настільних платформ.

Масштабована продуктивність

Зазвичай для створення якісного 3d-звуку для різних VR/AR-додатків потрібен великий об’єм обчислювальних ресурсів, особливо на мобільних пристроях. Це обмежує одночасне використання високоякісних джерел звуку для створення натурального і об’ємного складного звуку. Цей SDK використовує добре оптимізовані алгоритми цифрової обробки сигналів для одночасного використання сотень джерел звуку без погіршення якості навіть на мобільних пристроях.

В Unity також додана нова функція для попереднього обчислення реалістичних ефектів реверберації, які точно відповідають акустичним властивостям вибраного середовища. Тим самим і досягається зниження використання процесора під час відтворення звуку.

Кросплатформенна розробка

Google також випустила кросплатформенні SDK для найпопулярніших ігрових і аудіодвижків, а також цифрових звукових робочих станцій (digital audio workstations, DAW). Це дозволить розробникам сконцентруватися на створенні захоплюючого звуку, а не на проблемах портування коду.

Кросплатформенна підтримка означає, що розробники зможуть створювати звук лише одного разу, а потім просто його портувати на потрібну мобільну або настільну платформу. SDK працюють на Android, iOS, Windows, macOS і Linux, а також забезпечують інтеграцію в Unity, Unreal Engine, FMOD, Wwise і DAW. Є нативні API для С/С++, Java, Objective – C і веб-розробки.

Функція моделювання звукового оточення

SDK також дозволяє розробникам управляти напрямом поширення звукових хвиль від джерела звуку. Наприклад, коли людина стоїть за гітаристом, звук інструменту буде набагато тихіший, ніж коли слухач знаходиться перед музикантом. Аналогічно з положенням тіла у віртуальному світі: коли користувач стоїть спиною до джерела звуку, то він буде явно тихіше, ніж коли обличчя спрямоване на саме джерело.

У SDK доступна можливість зміни розміру джерела звуку, що дозволяє моделювати звук, який виходить з крихітної точки в просторі або ж з великої концертної колонки. Будь-який створений в Unity звук може бути збережений в окремий файл і далі відтворений у будь-якому місці – від ігрових движків до відео на YouTube.

Детальніше дізнатися про проект і почати його використання, отримавши довідку в посібнику користувача, можна на офіційному сайті розробників чи в репозиторії GitHub Resonance Audio. Нагадаємо, що Microsoft нещодавно відкрила студії, обладнані всім необхідним, щоб будь-хто під керівництвом експертів зміг створити контент змішаної реальності.

Джерело: блог Google

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *