Розробники Android випустили стабільну версію Architecture Components 1.0


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

ОС Android працює на мільярдах пристроїв: від звичних смартфонів до спинок сидінь у літаках. Як правило, ОС ефективно справляється з виділенням ресурсів для надійної роботи додатків у такому величезному діапазоні пристроїв. Водночас розробники стикаються з проблемою підтримки та оптимізації кожної версії додатка для окремого виду пристроїв.

Architecture Components

Саме для полегшення роботи сторонніх розробників команда Android ще на конференції Google I/O представила превью-версію Architecture Components. Ця колекція бібліотек покликана допомогти у створенні надійних, тестованих і підтримуваних Android-додатків. Вона також включає інструкцію з архітектури додатків для таких загальних задач, як управління життєвим циклом додатка і постійність даних.

Ці засадничі компоненти дозволяють писати модульні додатки з меншою кількістю шаблонного коду. Такий підхід повинен допомогти розробникам зосередитися на написанні необхідного коду, а не на винаході велосипедів у кожному новому проекті.

Основні компоненти

Lifecycles

Кожен Android-розробник повинен уміти працювати з ОС, запускати, зупиняти і видаляти дії свого додатка. Lifecycles дозволяє створювати компоненти, які управляють своїми життєвими циклами, зменшуючи вірогідність витоків або збоїв. Цей компонент Architecture Components вже вбудований в Support Library, тому Ви можете використати його в стандартних класах на кшталт AppCompatActivity.

LiveData

LiveData – це компонент, який зберігає всі дані й надає оновлення протягом усього життєвого циклу додатка. Ваший код користувацького інтерфейсу підписується на зміни і надає LiveData посилання на його Lifecycle. LiveData – це передусім простий спосіб створення реактивних користувацьких інтерфейсів, які є безпечнішими та ефективнішими.

ViewModel

Клас ViewModel призначений для зберігання і управління даними, пов’язаними з користувацьким інтерфейсом в ключі життєвого циклу. Клас ViewModel дозволяє даним пережити зміни конфігурації, такі як обертання екрана. ViewModel не лише усуває загальні проблеми життєвого циклу, але й допомагає створювати модульні і легко тестовані користувацькі інтерфейси.

Room

Майже всім додаткам необхідно зберігати дані локально. Хоча Android і поставляється в комплекті з платформою SQLite, її використання безпосередньо може бути хворобливим. Room є простим шаром для зіставлення об’єктів, який забезпечує повну потужність SQlite з меншою кількістю boilerplate-шаблонів.

Інструкція користувача з архітектури додатків

Також доступна інструкція з архітектури додатків, де розглядаються основні принципи, застосовані до всіх розробників, і конкретні рекомендації щодо спільного використання компонентів. Оновлена документація розробника, до якої команда Android додала приклади використання Architecture Components.

Детальніше ознайомитися з новою бібліотекою і подивитися навчальні відео можна на офіційному сайті чи в GitHub-репозиторії продукту.

Джерело: блог Android Developers

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Дякую за статтю!
    Хотілось би ще почитати детальніше про вещу описану бібліотеку, бо з англ проблем)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *