Apple працює над власною AR-гарнітурою з нової ОС


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Компанія Apple працює над новою гарнітурою доповненої реальності і збирається розпочати її продаж у 2020 році. Вона, на відміну від пристроїв, що використовують смартфон як екран і процесор, буде повністю автономною і матиме власний дисплей. Гарнітура працюватиме на ПЗ, що ґрунтується на iOS, подібно watchOS для Apple Watch і tvOS для Apple TV. На сьогодні воно набуло назви rOS (reality operating system, операційна система реальності). Джеф Шталь, колишній менеджер з програмного забезпечення для ігор і графіки в Apple, є одним з директорів програмної групи rOS.

Apple, як повідомляється, розробляє для пристрою власний процесор, за аналогією із системою на кристалі в Apple Watch. Подібні процесори можуть вмістити більше компонентів порівняно зі звичайними і споживають менше енергії.

Компанія ще не визначилася з тим, як саме користувачі взаємодіятимуть з пристроєм. Розробники експериментують із сенсорними панелями, жестами і голосовим управлінням. Також Apple розмірковує над створенням окремої версії магазину контенту.

Схоже, що прототип, придатний для масового використання, ще не створений. Проте повідомляється, що компанія використовує HTC Vive і внутрішні розробки для тестування деяких аспектів технології. Очікується, що вона буде готова до 2019 року, а на ринок вийде в 2020 році, але це лише приблизний графік, і все може змінитися.

Apple і AR

Гарнітура є лише одним з напрямів, пов’язаних з доповненою реальністю. Усі вони входять до однієї групи під кодовою назвою T288. У розробці за даними напрямами бере участь “декілька сотень інженерів”, а керівником є колишній інженер-розробник Dolby Labs, Майк Роквел. Раніше Apple найняла Дага Баумана, досвідченого AR/VR-дослідника з Virginia Tech.

Команда вже випустила ARKit, інструментарій для розробки програмного забезпечення для iOS. ARKit призначена для сторонніх розробників, які збираються створювати додатки для доповненої реальності. Також команда вже створює нову версію ARKit, у якій реалізує функції відстежування і додасть базову платформу, розраховану на взаємодію та гру багатьох користувачів.

Джерело: Bloomberg Technology

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *