IBM відкриє платний доступ до 20-кубітного квантового комп’ютера наприкінці 2017 року


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

IBM – одна з провідних організацій у дослідженні квантових обчислень, особливо коли йдеться про комерціалізацію доступу до апаратних засобів. У п’ятницю, 10 листопада, компанія анонсувала нові розробки, що відносяться до програми IBM Q. Сюди входить відкриття платного доступу до обчислювальних потужностей нового 20-кубітного квантового комп’ютера.

Нагадаємо, що перший варіант такого комп’ютера, який містив лише 5 кубітів, з 2016 року знаходиться в вільному доступі через спеціалізований хмарний сервіс. Він призначений для аматорських експериментів з квантовими обчисленнями, щоб суспільство могло докладніше ознайомитися з новою комп’ютерною парадигмою. За попередні півтора роки цим сервісом скористалися понад 60 тис. осіб.

Що нового?

За словами експертів, новий квантовий комп’ютер має вдвічі вищу продуктивність порівняно зі своїми попередниками (5- і 16-кубитні комп’ютери). 2018 року планується внесення низки поліпшень у створений пристрій. Зміни будуть спрямовані на підвищення практичної цінності цих машин.

Нині IBM активно працює над створенням прототипу нового 50-кубітного процесора, який, ймовірно, вже функціонує. За словами дослідників, він не поступається за продуктивністю вже обнародуваним системам і буде представлений як складова частина апаратного комплексу IBM Q наступного покоління.

Необхідно зазначити, що влітку 2017 року група вчених із Гарвардського і Массачуссетского університетів, очолювана Михайлом Лукіним, представили свій повноцінний 51-кубітний квантовий комп’ютер.

Джерело: Digital Trends

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *