Листопадовий рейтинг мов програмування TIOBE: що сталося зі скриптовими мовами?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Динамічні мови програмування стрімко втрачають популярність. Утримати свою позицію (і навіть піднятися на рядок вгору) вдалося тільки Python. Інші поступово переміщуються вниз за рейтингом і ризикують покинути топ-20. Причиною є той факт, що більшості помилок у скриптових мовах припускаються тільки під час роботи програми. І навіть величезна різноманітність юніт-тестів не здатна розв’язаити цю проблему: при розробці на динамічній мові не можна бути повністю застрахованим від помилок, які виявляються тільки в продакшені.

Оскільки вимоги до якості ПЗ постійно підвищуються, ніхто не хоче брати на себе ризик створювати великі проекти на скриптових мовах. Навіть невід’ємна частина веб-програмування – JavaScript – була вимушена еволюціонувати в надійнішу мову. Тому компанія Microsoft випустила версію JS, що типізувалася, під назвою TypeScript, а Google і Facebook працюють над тими, які підвищують надійність фреймворками Angular і React відповідно.

Нагадаємо, що TIOBE ранжирує мови, ґрунтуючись на даних пошукових запитів, та наприкінці кожного місяця публікує візуалізований рейтинг і таблиці порівняння.

Джерело: офіційний сайт TIOBE

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *