IBM створила прототип 50-кубітного квантового комп’ютера


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

10 листопада на конференції IEEE Industry Summit on the Future of Computing IBM оголосила, що її дослідники побудували і протестували прототип 50-кубітного квантового комп’ютера. Раніше ми повідомляли про те, що компанія до кінця року відкриє платний доступ до 20-кубітної системи. Обидва ці проекти входять до ініціативи роботи з квантовими обчисленнями IBM Q.

З оголошення компанії не слідує, що квантові обчислення готові до загального використання. Система, розроблена IBM, все ще надзвичайно примхлива і складна у використанні, як і системи, створювані іншими компаніями. У 50 і 20-кубітних системах квантовий стан зберігається лише на 90 мікросекунд, що становить рекорд галузі, але за дуже маленький період часу.

Проте досягнення позначки в 50 кубітів є важливим для створення квантових комп’ютерів, які застосовуються на практиці. Спроектовані до цього системи мали обмежені можливості й могли виконувати тільки обчислення, що й звичайні суперкомп’ютери. 50-кубітна машина, у свою чергу, може виконувати завдання, які неймовірно складно імітувати без використання квантових технологій. Даріо Гіл, керівник відділення зі ШІ і квантових обчислень в IBM, сказав:

Ми завжди були зосереджені на створенні технологій, які можуть стати дуже цінними для наших клієнтів і всього світу. Можливість надійно управляти кількома робочими квантовими системами і розміщувати їх в Інтернеті була нездійсненною всього кілька років тому. Тепер можемо масштабувати процесори IBM до 50 кубітів завдяки неймовірним досягненням науки і техніки. Ми пишаємося цим досягненням.

Трохи про квантові обчислення

IBM, Google, Intel і стартап із Сан-Франциско Rigetti нині змагаються у створенні квантових систем. Ці машини обробляють інформацію не так, як наші з Вами комп’ютери. Вони використовують парадоксальну природу квантової фізики. Якщо звичайні комп’ютери зберігають інформацію у вигляді 0 або 1, то квантові використовують два явища – переплутування і суперпозицію – для іншої обробки інформації. Докладніше про це можна дізнатися з ролика:

Ця подія наближає нас до майбутнього, де квантові обчислення змінять спосіб обробки інформації та допоможуть розв’язати багато надскладних задач. IBM намагається створити комерційно доступні універсальні системи квантових обчислень для виконання ділових і наукових завдань, і, схоже, компанія, як ніколи раніше, близька до цього.

Джерело: MIT Technology Review

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *