
Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.
Поспілкувалися з людиною, яка пройшла стажування в “Facebook”. Наша респондентка, яка побажала залишитися анонімомною, розповіла про основні труднощі і тонкощі.
– Де ти навчаєшся? Чи вдалося застосувати отримані під час навчання навички при проходженні стажування?
– Навчалася на математико-механічному факультеті СПбДУ за фахом «Програмна інженерія», зараз вчуся в магістратурі на кафедрі обчислювальної техніки в ІТМО. Навчання, як я вважаю, дає в першу чергу навички самостійного навчання та адаптації до нового, тому можна сказати, що навички стали в нагоді.
– У тебе був такий досвід в минулому?
– До “Facebook” я стажувалася в “Google” і в “Яндексі”, брала участь в “Google Summer Of Code з Homebrew”.
– Де проходила і скільки тривало стажування?
– Стажування проходило в Лондоні і тривало 3 місяці.
– На якій посаді ти стажувалася? Які були обов’язки?
– На стажуванні у нас були скоріше не обов’язки, а повноцінний проект, який потрібно було закінчити до кінця стажування. Я стажувалася як розробник ПЗ (Software Engineer).
– Які завдання ти вирішувала при роботі?
– Проект полягав у поліпшенні розміщення за важливістю історій за допомогою аналізу контенту.
– Як була організована робота в команді? Чи багато стажерів працюють над одним завданням, чи це більше індивідуальна робота?
– Робота зазвичай індивідуальна, у кожного свій проект. Немає сенсу ставити двох стажерів працювати над одним проектом, тому що у них ще немає достатнього досвіду роботи в команді, і можуть бути складності з розподілом обов’язків. У кожного стажера є керівник, також схвалюється взаємодія в межах команди і за її межами.
– Як керувалось твоє стажування в компанії?
– У кожного стажера є менеджер, який стежить за його роботою і за прогресом проекту, він дає зворотний зв’язок і допомагає спілкуватися з іншими командами. З організаційних питань також можна звертатися до секретаря, а по всіх інших – до менеджера команди. Передбачається, що стажер потребує у нагляді тільки на початку стажування, а до кінця йому потрібно вже самостійно вести свій проект, так як за 2 місяці дізнаєшся про нього більше, ніж хто-небудь ще.
– Наскільки тяжким виходить графік? Чи багато залишається вільного часу, і як ти його проводила?
– Графік досить завантажений, мені незвична робота в офісі, тому після робочого дня часто хотілося просто прийти додому і лягти спати. Але взагалі в офісі багато розваг та ігор, тому я часто залишалася там після робочого дня з іншими стажерами. Ще гуляла по Лондону, ходила в кіно і театр. На вихідних зазвичай подорожувала по Англії і Європі.
– Які умови надає компанія для стажерів?
– У “Facebook” хороша заробітня плата, надається проживання в корпоративній квартирі і триразове харчування.
Для стажерів організовуються розважальні заходи.
– А які є особливі можливості?
– Усередині компанії є освітні програми, клуби за інтересами, мовні клуби, які при бажанні можуть відвідувати і стажери.
– Що в роботі з “Facebook” тобі сподобалося найбільше?
– Ставлення до стажерів і розробників в цілому: компанії важливо, щоб кожен займався тим, що він вміє робити і що йому подобається. До стажерів відносяться як до повноцінних розробників, ідеї і пропозиції кожного розглядаються і обговорюються, ти можеш сам вибирати, чим займатися, якщо вважаєш, що це принесе компанії користь.
– Наскільки реально після закінчення стажування влаштуватися працювати в компанію?
– У цьому спочатку і полягає мета стажування, всі прагнуть до того, щоб стажер отримав ордер. Якщо робота над проектом іде добре, стажер реагує на зворотний зв’язок, і з ним за підсумком проекту хочуть працювати далі, ймовірність влаштуватися працювати дуже велика.
– У яких ще компаніях тобі хотілося б спробувати попрацювати?
– У “SpaceX”, наприклад, але там не набирають стажерів з України. Ще, можливо, в “Asana”, її всі хвалять.
– Як ти вважаєш, що допомогло тобі потрапити на стажування?
– Я вважаю, що мені допоміг попередній досвід і ретельна підготовка до співбесіди.
– Як проходив попередній відбір?
– Попередній відбір полягає в двох технічних співбесідах з алгоритмічними і загальнотехнічними питаннями.
– Який повинен бути рівень іноземної мови?
– На рівні «вмієш пояснити, як хотів би вирішувати проблему і що збираєшся робити».
– Що порадиш тим, хто теж хоче пройти стажування в компанії світового рівня?
– Я раджу у вільний від навчання час займатися чимось цікавим, наприклад, сторонніми проектами, щоб набратися досвіду і щоб було про що розповісти в бесіді з інженером компанії. Готуватися до співбесід теж важливо, у випадку з “Facebook” можна вирішувати завдання на Leetcode.com, наприклад. Важливо мати стек технологій, в якому ви відчуваєте себе впевнено і по якому зможете відповідати на питання щодо реалізації та кращим практикам розробки.
Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?
Я вважаю, що таке стажування у відомих компаніях допомагає в багатьох аспектах, навіть якщо ви там довго працювати не будете. По-перше, це цікавий досвід для молодих спеціалістів. По-друге, принцип роботи відрізняється від звичайних державних установ. Тут ти не отримуєш гроші за нецікаву роботу протягом 8-годинного дня. А навпаки, застосовуєш щоразу нові знання, вчишся спілкуватись з іншими, самореалізуєшся. До твоїх ідей відносяться з повагою. Якщо є можливість пройти стажування або працювати тут, то цим треба обов’язково скористуватися.