Усі основні браузери тепер підтримують WebAssembly


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Робота над WebAssembly розпочалася 2015 року, коли розробники основних веб-браузерів об’єднали зусилля для створення бінарного формату (байт-коду) для Інтернету.

Переваги WebAssembly

Перевага байт-коду полягає в тому, що він у декілька разів менше за розміром, ніж код, з якого він був скомпільований. Це означає, що бінарний формат може бути використаний для економії трафіку і прискорення завантаження сторінок сучасних сайтів і веб-додатків.

Інший плюс використання байт-коду полягає в легкості, з якою сучасні веб-браузери можуть його прочитати. У такий спосіб забезпечуються краща структуризація формату даних і швидкий парсинг коду.

На додаток до вищесказаного, розробники зможуть писати код, С++ або Rust і компілювати його у байт-код безпосередньо, тобто без необхідності проміжного переведення в JavaScript-код.

Популярність

З моменту анонсу єдиного бінарного формату WebAssembly набув високої популярності в індустрії онлайн-ігор. За його допомогою стало можливим створення кращих ігрових движків, які могли б конкурувати зі своїми настільними аналогами.

Саме тому розробники Mozilla оголосили WebAssembly чинником, що змінює правила гри у веб-світі. Позитивні риси нового стандарту і потенційний прибуток, який він міг принести, стали каталізатором усієї роботи.

Усі учасники в грі

Незважаючи на скептичне ставлення до нового стандарту і його життєздатності, в жовтні 2016 року Google, Microsoft і Mozilla вже представили превью-версії своїх браузерів з підтримкою байт-коду. В березні 2017 року робота з упровадження стандарту була завершена. Таким чином, браузери почали використовувати WebAssembly за умовчанням, щоб протестувати його в реальних умовах.

Протягом літа 2017 року Firefox і Chrome стали першими великими браузерами, які отримали підтримку WebAssembly у своїх стабільних версіях. В Opera і Vivaldi також впровадили функціональність, щойно вона була додана в стабільні версії Chromium. Одними з останніх, хто ввів WebAssembly в стабільні гілки браузерів Safari 11.0 і Edge, стали відповідно Apple і Microsoft.

Нині стандарт має гучний успіх – він вже впроваджений у багатьох іграх Facebook завдяки потужним ігровим движкам, випущеним такими компаніями, як Unity і Epic. Проте WebAssembly вже зробив собі ім’я і в світі вірусів. Як стверджують експерти, майнери криптовалюти, такі як Coinhive і CryptoLoot, не були б можливі без впровадження нового стандарту в усі браузери.

Дізнатися більше про бінарний формат можна, переглянувши дане відео:

Джерело: Bleeping Computer

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *