Mozilla представила Firefox 57 Quantum


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Компанія Mozilla повідомила про вихід з бети свого браузера Firefox 57 із кодовою назвою Quantum. За словами розробників, нова версія – це найбільший крок, зроблений компанією з часів релізу браузера версії 1.0 в далекому 2004 року.

Незрівнянна продуктивність

Нагадаємо, що у вересні 2017 року Mozilla представила бета-версію Firefox 57, і вже тоді багато хто оцінив її продуктивність. Нова версія працює вдвічі швидше випущеної півроку тому і дозволяє користувачам робити те, що вони найбільше люблять: досліджувати Інтернет, відвідуючи квінтильйони сторінок і відкриваючи трильйони вкладок. Завдяки новому движку браузер витрачає меншу кількість пам’яті, так що Ваш комп’ютер буде вдячний Вам (за те, що Ви вибрали не Chrome).

Движок Stylo

Основою нового браузера став движок для аналізу і обробки CSS-файлів Stylo. Саме він є ключем до підвищення продуктивності браузерів проекту Quantum, оскільки якнайповніше використовує сучасні багатоядерні системи для оптимізації Firefox. Додана пріоритизация відкритих вкладок, тобто всі фонові й неактивні вкладки споживають менше число ресурсів Вашої системи. Також упроваджена підтримка апаратного відеодекодера AMD VP9 для поліпшення відтворення відео при меншому енергоспоживанні.

Інтерфейс Photon

Другою фішкою нової версії став призначений для користувача інтерфейс Photon. Він відповідає за те, щоб Firefox добре працював на будь-якому пристрої та екрані будь-якої діагоналі. У новій версії додана функція рекомендацій Pocket, яка при кожному відкритті нової вкладки браузера пропонуватиме Вам найцікавіше з веб-світу.

Пошукова система за умовчанням

У рамках дослідження призначеного для користувача досвіду використання браузера розробники Mozilla встановили, що Google є найпопулярнішою пошуковою системою. Тому саме він стане пошуковою системою за умовчанням для користувачів зі США і Канади. У Росії, Білорусі й Казахстані буде “Яндекс”, Baidu – в Китаї. В цілому доданий список із 60 пошукових сервісів на більше як 90 мовах, що дає користувачам Firefox свободу вибору, якої немає у жодного браузра.

Докладно ознайомитися з повним списком внесених змін, нових функцій і виправлень знайдених помилок можна на офіційному сайті Mozilla Firefox. Зазначимо, що Firefox разом із Chrome, Safari, Opera і Edge офіційно підтримує WebAssembly.

Що надихнуло на створення Firefox Quantum?

Розпочата в 2016 році робота зі створення абсолютно нового браузера була мотивована наступними важливими подіями. По-перше, Мережа змінилася за останні декілька років, тоді як деякі функції та “фішки” Firefox залишалися на рівні 2004 року. Промальовування сторінок стало динамічним, а додатки більш витратними в плані графічних ресурсів.

По-друге, комп’ютери стали багатоядерними системами з множиною доступних для використання потоків. Тому для браузера було життєво необхідним використати можливість запуску своїх процесів у багатопотоковому середовищі.

По-третє, безпека браузера залишається актуальною проблемою, що спонукало розробників використати нові технології для створення поліпшеної системи безпеки свого продукту. Тому деяка частина браузера переписана із С++ на відносно новій, призначеній спеціально для підвищення безпеки мові Rust.

Подальші поліпшення

Додамо, що з релізом браузера Firefox 57 Quantum робота над проектом не зупиняється. В майбутньому команда розробників Mozillа планує перейти на розпаралелювання обробки об’єктів DOM (Document Object Model), у якому JavaScript-код для різних вкладок виконуватиметься в окремих потоках. Також у майбутніх версіях для відмальовки об’єктів за допомогою нового движка обробки зображень WebRender використовуватиметься графічний процесор.

Firefox Quantum у цифрах

  • Цілий рік пішов у розробників на створення і тестування нової версії браузера;
  • 75 342 файлів було змінено;
  • 4 888 199 рядків коду було додано;
  • 6 886 199 рядків коду було змінено;
  • 6 тисяч адонів доступно у магазині Mozilla;
  • виправлені 369 помилок, що призводили до зниження продуктивності системи;
  • понад 700 людей працювало над створенням нової версії браузера;
  • є 265 252 859 191 742 656 903 069 040 640 000 нових способів кастомізації браузера з коробки.

Установка Firefox Quantum

Можна довго говорити про перваги, які є в проекті Quantum або з’являться в ньому найближчим часом. Проте саме зараз настав час піти і скачати Firefox Quantum, бо це зробить Вас щасливими.

Джерело: блог Mozilla

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *