Google представила бібліотеку TensorFlow Lite


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Бібліотека машинного навчання TensorFlow вже працює на величезній кількості платформ: від стійок серверів до крихітних облаштувань Інтернету речей. Проте оскільки впровадження моделей машинного навчання за останні декілька років збільшується експоненціально, вже є потреба у їх розгортанні навіть на мобільних і вбудовуваних пристроях, то Google представила нову версію бібліотеки TensorFlow Lite.

Переваги Lite-версії

Вихід нової версії бібліотеки, спеціально розробленої для навчання на невеликих пристроях, був анонсований на конференції Google I/O 2017. Серед основних переваг Lite-версії варто виділити:

 • Легковагість: забезпечує швидку ініціалізацію і запуск моделей машинного навчання невеликого розміру на мобільних пристроях;
 • Кросплатформеність: навчання моделей можливе на великій кількості мобільних платформ, включаючи Android і iOS;
 • Швидкість: бібліотека оптимізована для використання на мобільних пристроях, підтримує апаратне прискорення.

Підтримка більшістю мобільних пристроїв

Нині все більше мобільних пристроїв використовують спеціально розроблені апаратні засоби для ефективнішої обробки робочих навантажень машинного навчання. TensorFlow Lite підтримує нейромережевий API (Android Neural Networks API) для прискорення машинного навчання на мобільних пристроях.

TensorFlow Lite гарантує, що Ваші моделі машинного навчання зможуть швидко працювати на великому наборі пристроїв. Це досягається за рахунок функції повернення до використання ЦП для навчання, коли апаратні засоби прискорювачів є недоступними.

Архітектура

Діаграма представляє повну архітектуру нової легкої версії бібліотеки TensorFlow:

Розглянемо кожен компонент окремо:

 • TensorFlow Model: навчена модель TensorFlow, збережена на диску;
 • TensorFlow Lite Cpnverter: програма, що конвертує модель у формат TensorFlow Lite;
 • TensorFlow Lite Model File: формат файлу моделі на основі FlatBuffers, оптимізований для максимальної швидкості й мінімального розміру.

Після проміжних кроків із переведенням моделі в потрібний формат файл із дозволом .tflite розгортається в мобільному додатку для однієї з ОС:

 • Java API: оболонка навкруги C++ API для ОС Android;
 • C++ API: завантажує файл моделі TensorFlow Lite і викликає інтерпретатор. Ця ж бібліотека доступна як на Android, так і на iOS;
 • Інтерпретатор: запускає модель за допомогою набору операторів. Інтерпретатор підтримує вибіркове завантаження операторів: без них його вага 70 КБ і 300 КБ з усіма завантаженими операторами. Це значне скорочення від 1,5 Мб, потрібних TensorFlow Mobile;
 • на деяких пристроях інтерпретатор використовуватиме Android Neural Networks API для апаратного прискорення.

Підтримувані моделі навчання

TensorFlow Lite вже підтримує ряд моделей, навчених і оптимізованих для мобільних пристроїв:

 • MobileNet: клас моделей комп’ютерного зору для ідентифікації близько 1000 об’єктів, спеціально розроблений для ефективного виконання на мобільних і вбудовуваних пристроях;
 • Inception v3: аналогічна за функціональністю з MobileNet модель розпізнавання зображень, яка однак забезпечує вищу точність і водночас має більший розмір;
 • Smart Reply: діалогова модель на пристрої, що забезпечує відповіді на вхідні повідомлення,  в месенджерах в одне торкання. Використовується передусім додатками для Android Wear.

Крок вперед

За словами розробників, TensorFlow Lite є еволюцією їх попереднього проекту для мобільних пристроїв, TensorFlow Mobile. Саме TensorFlow Lite буде рекомендованим рішенням для використання бібліотеки на мобільних і вбудовуваних пристроях. Проте Mobile-версія залишиться для підтримки вже створених додатків.

Докладну інформацію про Lite-версії можна отримати на офіційній сторінці продукту.

Джерело: блог Google Developers

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *