Усі 500 найпотужніших суперкомп’ютерів тепер використовують Linux


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Останнє оновлення списку суперкомп’ютерів TOP 500 тільки підтвердило, що Китай є супердержавою за кількістю суперкомп’ютерів та їх потужністю. Піднебесна представлена в списку 202 комп’ютерами, два з яких упевнено посіли перші рядки рейтингу.

Китай випередив США

У ювілейному, п’ятдесятому рейтингу TOP 500, Китай уперше в історії випередив США за кількістю суперкомп’ютерів. Лише шість місяців тому в списку США були представлені 169 високопродуктивними системами, тоді як Китай мав 160. У листопадовому рейтингу на рахунку США в TOP 500 залишилось 143 супермашини.

Хто нижче?

Після двох “велетнів” рейтингу в списку TOP 500 за кількістю представлених суперкомп’ютерів розташувалися Японія із 35 системами, Німеччина з 20, Франція з 18 і Велика Британія із 15. Росія має 3 суперкомп’ютери, що ввійшли до списку.

Зазначимо, що рейтинг країн ґрунтується винятково на загальній кількості машин у рейтингу, а не на їхній потужності. Найпродуктивніший російський суперкомп’ютер “Ломоносов 2” Московського державного університету посів 63-тє місце в рейтингу.

Усі використовують Linux

Проте найцікавішим моментом листопадового рейтингу є те, що 100 % суперкомп’ютерів з TOP 500 використовують Linux як ОС. Комп’ютерним центрам знадобилося всього 20 років, щоб перевести всі машини на цю систему.

TOP 10

TOP 10 не зазнав жодних змін порівняно з червневим рейтингом. Найпродуктивніший комп’ютер світу – китайський Sunway TaihuLight із піковою потужністю в 125 петафлопс. Він залишається першим вже понад рік. Найпотужніший суперкомп’ютер Європи представлений у Швейцарському національному суперкомп’ютерному центрі. Його пікова продуктивність становить 25 петафлопс.

Повний список доступний на сайті TOP 500.

Джерело: рейтинг TOP 500

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: Top 10 суперкомп\ютерів світу, Top 50 суперкомпютерів, суперкомпютери світу ТОП500 2020

Коментарі 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *