
Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.
Технологія, розроблена вченими Університету Ватерлоо, допоможе звільнити ШІ з лабетів Інтернету і хмарних технологій. Нове ПЗ для глибинного навчання, створене з використанням цієї технології, достатньо компактне, щоб вміститися на обчислювальних чіпах пристроїв широкого спектра: від смартфонів до промислових роботів.
За словами Олександра Вонг, одного з професорів Університету і співавтора статті, нова технологія має величезний потенціал. Запропоновані ним і його колегами ідеї стануть своєрідним стимулом для вчених із різних технічних галузей, де є проблеми впровадження автономного ШІ.
Зниження витрат на підтримку ШІ
Використання автономного ШІ може привести до значного зниження витрат на обробку і передачу даних, більшої конфіденційності та його впровадження в тих галузях, де застосовувана технологія недоцільна через витрати або інші чинники.
Саме відправка зібраних на кінцевому пристрої даних у хмару для їх подальшої обробки і є найбільш витратною частиною нинішнього підходу до машинного навчання. Крім того, необхідність значних обчислювальних потужностей, пам’яті та енергії для функціонування хмарних сервісів явно не здешевлюють і не наближають повсюдне застосування ШІ.
Де використати нову технологію?
У проведених експериментах учені з Ватерлоо добилися більше як 200-кратного зменшення розміру ПЗ, використовуваного для задач із розпізнавання об’єктів. Подібний компактний ШІ, вбудований у смартфон, зможе самостійно навчатися, при цьому значно скорочуючи використання даних і працюючи навіть без Інтернету.
Також нову технологію можна буде використати у безпілотних літальних апаратах, камерах спостереження і на виробництві, тобто в тих галузях, де наявні проблеми з потоковою передачею даних і є необхідність збереження їх конфіденційності.
Джерело: EurekAlert!
Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?