IEEE оголосив про впровадження 3 стандартів ШІ, що забезпечують добробут людства в епоху роботів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У міру того, як штучний інтелект і автономні системи починають проникати у повсякденне життя, розробники цих технологій повинні дотримуватися певних етичних міркувань для забезпечення безпеки людства.

Етичні норми ШІ

Зазначимо, що це не перша спроба вчених дотримуватись норм етики при створенні та навчанні ШІ. Так, у жовтні 2017 року Google організувала групу, що займається питаннями морального виховання штучного інтелекту. Вона визначатиме дію ШІ на реальний світ, а також навчатиме машини етичним нормам поведінки.

3 стандарти від IEEE

Робота над кожним з трьох стандартів проводиться експертами з тематики у відповідних областях досліджень:

  1. Стандарт, що пояснює концепції, функції та переваги, необхідні для забезпечення прихильності роботизованих і автономних систем до загальноприйнятих норм етики і моралі. У ньому підкреслюється необхідність спільної роботи фахівців етичних та інженерних співтовариств із розробки і впровадження подібних систем.
  2. Стандарт для відмовостійкої конструкції автономних і напівавтономних систем. IEEE наголошує, що автономні й напівавтономні системи можуть потенційно зашкодити користувачам, суспільству і довкіллю. Цей стандарт встановлює чіткі процедури виміру, тестування і сертифікації автономних систем на здатність заподіювати шкоду. Він ранжирує їх від найбезпечніших до відносно небезпечних, а також надає інструкції щодо підвищення їх якості та надійності.
  3. Стандарт метрик добробуту, що вноситься ШІ в суспільство. У міру вдосконалення систем ШІ програмісти, інженери і технологи повинні враховувати, які саме продукти і послуги, створювані ними, можуть поліпшити добробут людей з точки зору економічного зростання і продуктивності. У цьому стандарті визначені показники людського добробуту, які можуть безпосередньо торкнутися автономних та інтелектуальних систем. Він також містить опис функцій, які повинні мати дані системи, щоб їх можна було використати для підвищення якості життя людей.

Джерело: TechRepublic

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *